Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Atrykuł w Polityce
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Atrykuł w Polityce
PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 3:26 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




witam!
czytaliście?

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 12:10 am Odpowiedz z cytatem
G.Luz
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 12
Skąd: Warszawa




NIestety nie...ale wiem o co chodzi,jak możesz wez do Modlina:)

_________________
G.Luz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 12:21 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




oczywiście wezmę!... ale czekam na Wasze spostrzeżenia zwiazane z tym artykułem! tak zwane plusy i minusy! ...ważne, żeby te plusy nie przysłoniły Wam minusów! Laughing

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 12:27 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Przed chwilą wróciłem z Berlina.Jutro rano kupie Polityke i natychmiast po przeczytaniu , wyraże moje zdanie.Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 12:49 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Przed chwilą skończyłem czytać W SKALI 1:1 Taki ma tytuł artykuł w Poltyce.Krótko mówiąc jest dobry.W neutralny sposób porusza temat i wyjaśnia oco tak naprawdę chodzi .Dobry znak , że zaczęto właściwie oceniać i komentować GRH Co do wypowiedzi Steffanos to nie dokońca zgadzam się z Nim.Oczywiście był to incydent ale w moim odczuciu samowolka.Nie można i to jest kulturalnie mówiąc wstrętne zmieniać scenariusza.I tak właśnie stało się podczas Stalingradu.Jeżeli nadal będą takie sytuacje to może być bardzo żle.Fakt , że Rosjanie rozstrzeliwali jęńców. i każdy o tym wie.Jeżeli przedstawiany jest jakiś epizod to trzymajmy się ściśle scenariusza i to powinno być obowiązkiem od którego nie ma indywidualnych odstępstw.Wracając do artykułu , to zdięcia.Naprawdę są super.Kończąc powiem krótko dla mnie ten artykuł jest dobrym znakiem
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 1:02 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




MAREKMARO napisał:
Przed chwilą skończyłem czytać W SKALI 1:1 Taki ma tytuł artykuł w Poltyce.Krótko mówiąc jest dobry.W neutralny sposób porusza temat i wyjaśnia oco tak naprawdę chodzi .Dobry znak , że zaczęto właściwie oceniać i komentować GRH Co do wypowiedzi Steffanos to nie dokońca zgadzam się z Nim.Oczywiście był to incydent ale w moim odczuciu samowolka.Nie można i to jest kulturalnie mówiąc wstrętne zmieniać scenariusza.I tak właśnie stało się podczas Stalingradu.Jeżeli nadal będą takie sytuacje to może być bardzo żle.Fakt , że Rosjanie rozstrzeliwali jęńców. i każdy o tym wie.Jeżeli przedstawiany jest jakiś epizod to trzymajmy się ściśle scenariusza i to powinno być obowiązkiem od którego nie ma indywidualnych odstępstw.Wracając do artykułu , to zdięcia.Naprawdę są super.Kończąc powiem krótko dla mnie ten artykuł jest dobrym znakiem


Autorowi tego artykułu wspomniałem o tym, wg. mnie "niepotrzebnym" incydencie, podczas inscenizacji Stalingradu! Wyraziłem tam swój punkt widzenia! On to opisał i ja mu to autoryzowałem! Chciał i napisał!... uważam, i tu myślę, że się ze mną zgodzicie, że prawda historyczna i prawda ekranu to dwie różne rzeczy! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 3:53 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Masz racje Steffanos.Prawda historyczna a prawda ekranu.Ja bym powiedział wizja ekranu.Przykładem jest słynny serial ,,Czterech pancernych i pies" A co do incydentu , to dobrze że powiedziałeś swoje zdanie na ten temat.Fakt , zmienili scenariusz na własńą ręke. I co ? Ma być cisza.Wyobrażam sobie jak ktoś przyłoży komuś w zęby kolbą i powie Nie było tego w scenariuszu ale prawda historyczna..... Tak więc Steffanos dobrze się stało , że poruszyłeś ten incydent-samowolke.Jeżeli coś ustalamy niech będzie to świętość.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 9:07 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




moim zdaniem ta dyskusja powinna mieć miejsce właśnie tutaj a nie na łamach ogólnopolskiego tygodnika - i to uważam za jedyny manklament tego materialu.
Co zaś się tyczy prawdy czasu i prawdy ekranu.... Rekonstrukcja historyczna jak sama nazwa wskazuje ma odtwarzać historię a nie kinematografie - film mozna obejrzec sobie na DVD jesli zamierzamy krecic filmy wojenne to nie nazywajmy tego rekonstrukcją - oczywiście wiadomo , ze takie widowisko rządzi się swoimi prawami , ale celem organizatora powinno być jak najwierniejsze pokazanie uwarunkowań historycznych i nie koniecznie musi to "ładnie" wyglądać - bo wojna sama w sobie ma tą cechę , że nie jest ani "ładna" ani "przyjemna"
A swoją drogą jakoś nikomu nie przeszkadzało , jak kilka minut przed incydentem o którym pisze Steffanos ci sami NKWD-ziści rozstrzeliwali własnych żołnierzy wycofujących się pod ogniem - i to juz było cacy ....


Ostatnio zmieniony przez nietoperz dnia Nie Lut 19, 2006 8:44 am, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Lut 18, 2006 11:08 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Trudno stało się.Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Szkoda , że wcześniej nie poruszono tego tematu.Nowa lekcja z której należy wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Atrykuł w Polityce
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX