Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť KTO UŻYWAŁ TEGO SAMOCHODU ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
KTO UŻYWAŁ TEGO SAMOCHODU ?
PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 5:13 pm Odpowiedz z cytatem
QLIG
kapral
kapral
 
Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 25
Skąd: ŻORY




Witam.Interesuję się samochodami,jestem kolekcjonerem ich modeli,głównie w skali 1:24.Militaria to moje drugie hobby.Jakiś czas temu zakupiłem na Allegro ten oto model:



Napewno jest to Rolls-Royce Phantom II.Problem mój polega na tym,że nie wiem,kto tym modelem się poruszał.Napewno ktoś z najwyższych władz III Rzeszy (Rollsem byle kto by nie jeżdził Wink ) Gdzieś obiło mi się o uszy,że Rollsa używał Feldmarszałek E.Rommel.Ale do końca nie jestem pewnien.Może ktoś wie coś na ten temat?Szukałem dość długo,ale nic mi się nie udało wyszukać.
Jedynymi oznaczeniami na samochodzie są orły ze swastyką na dzrwiach.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 8:18 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam, RR Phantom II był uzywany min. przez marszałka Rzeszy H. Goeringa. Z takim oznaczeniem -orły ze sfastyką na drzwiach- jest możliwe, że jako marszałek-zwierzchnik Luftwaffe używał twgo samochodu właśnie H.G. Lecz wydaje się dziwne, że z przodu samochodu nie ma oznaczenia feldmarszałka,albo dowódcy Luftwaffe ale dwie flagi państwowe, które przysługiwały Adolfowi. Może sobie na wzajem pozyczali bryczkę na wieczorne wypady Wink. Gdzieś widziałem w przepastnych tomiszczach fotki tego modelu samochodu z parteitagów. Jak znajdę, to się odezwę do Ciebie.pzdr b

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lis 07, 2006 11:01 am Odpowiedz z cytatem
QLIG
kapral
kapral
 
Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 25
Skąd: ŻORY




Dzięki Wink Sprbóję jeszcze poszukać z Goeringiem.Może na modelu były jeszcze jakieś oznaczenia,ale jest on kupiony w stanie dostatecznym,ma sporo braków do dorobienia.Pozdro.Z tym Rommlem skojarzył mi się jeszcze przez kolor dachu.Zazwyczaj wsyscy notable Rzeszy w wozach mieli czarne a ten przypominał mi barwy Afrika Korps Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Lis 15, 2006 9:37 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Czołgiem, kolor dachu samochodu był zwykle dopasowany do tapicerki która była wewnaatrz. Niektóre zdjęcia pojazdów np AH i innych notabli mają dobrze uchwycone wnętrze, ale zmiany w kolorze dachu wynikały ze zmian poszycia we wczesnym okresie wojny była to skóra, nastepnie wraz z postępami nieustraszonej Armii pojawiała się derma, materiał bawełniany gumowany itp. b

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 7:31 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Panowie! nie zapominajcie, że jest to tylko model! najprawdopodobniej wyprodukowany w chinach! mógł być przerobiony wg twórczego widzimisie poprzedniego właściciela! więc wyciąganie wniosków co do autentyczności faktu, kto mógł nim jeździć pozostawia wiele do życzenia! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Lis 18, 2006 8:28 pm Odpowiedz z cytatem
QLIG
kapral
kapral
 
Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 25
Skąd: ŻORY




steffanosTu wychodzi Twa nieznajomość modelarstwa samochodowego Wink Model powstał nie w Chinach a we Włoszech,wypuściła go firma Italeri kilkanaście lat temu .Jest modelem plastikowym,do sklejania:wink: I na 100 % nie jest wymysłem poprzedniego właściciela,różni się od cywilnej wersji RR Phantom II kilkoma detalami-np typowo wojskowe osłony na reflektorach,miejscami na flagi na błotnikach (są tam fabryczne dziury,na pewno nie robione potem),kalkomanie, itp itd.Generalnie model składała i malowała osoba mająca amatorskie zdolności modelarskie i nie dała by rady dorobić tych rzeczy Wink Siedzę w modelach już 8 lat Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Nie Lis 19, 2006 9:18 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




pisząc, nie miałem na myśli wytykania komuś nieznajomości tematu modelarstwa, tylko napisałem, by nie wyciągać pochopnych wniosków na podstawie modelu!!!
...pracuję w tej chwili nad modelikiem firmy iteleri, więc może temat nie jest mi tak do końca obcy! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Witam!
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 12:00 pm Odpowiedz z cytatem
wisien1945
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
Skąd: czarnogłowy




Ten model może być wzorowany na Rollsie z filmu "Indiana Jones i ostatnia
krucjata",gdzie w jednej ze scen król pewnego arabskiego państewka zgodził się zaoferować pomoc nazistom w poszukiwaniach w zamian za ten wóz,chcąc nie chcąc naziści musieli przystać na jego warunki Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť KTO UŻYWAŁ TEGO SAMOCHODU ?
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX