Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť DAK -kamuflaż
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
DAK -kamuflaż
PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:07 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Mam pytanie.Czy w Afryce niemcy używali mundurów maskujących.Jeżeli tak to jakich.Słyszałem ,że współczesny mudur pustynny bundeswehry jest właśnie wzorem II-go wojennym , którego nie zdąrzono wprowadzić.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Pią Gru 29, 2006 7:43 pm Odpowiedz z cytatem
szumbu
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 4
Skąd: Kaliska




Z tego co wiem to Africa Corps nie używała żadnego munduru maskującego mieli jednokolorowy mundur w kolorze piaskowym.
Słyszałem że do maskowania na pustyni używali zwykłych siatek maskującuch umoczonych w oleju a potem w piasku Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 1:22 pm Odpowiedz z cytatem
wisien1945
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 33
Skąd: czarnogłowy




Kiedyś był taki rysunek Rona Volstada przedstawiający żołnierzy jakiejś dywizji polowej Luftwaffe (bodajże w jednej z książek Osprey'a) w Tunezji
ubranych w mundury maskujące .Ale nie byli to Fallschirmjeager,może z dywizji Herman Goering?Nie pamiętam...Pewnie była to taka "artystyczna impresja",też nie słyszałem aby DAK używało jakiś mundurów maskujących.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť DAK -kamuflaż
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX