Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť 1-3 maj "Szturm Berlina 1945" Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 9:35 pm Odpowiedz z cytatem
Wrotycz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 48
Skąd: Kazuń wieś nad Wisłą




Więc uważam że rzucanie kartoflami będzie najbezpieczniejsze, odgłosy wybuchów niech imituje pozorant ukryty w krzakach z blaszaną beczką i niech wali kijem w beczkę ile wlezie a echo będzie się niosło po całym Modlinie Very Happy

_________________
Wrotycz
GRH Kampinos
www.grh-kampinos.prv.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:44 am Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Witam Wszystkich,
niestety nie zawsze dysponuję czasem, aby coś napisać. Dzisiaj jest luźniej. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości. Pierwsza sprawa ilu uczestników Berlina. Armia Cz. i WP około 30 osób, WH 42-44 osoby i jeńcy oraz ludność 14 osób. Nie mart się Maciek, nie będziemy redukować WH, tym bardziej, że z Twojej strony jest Volkssturm. Na zeszłym Berlinie wypadł super. Trochę mało czerwonoarmistów, ale nie ma skąd wziąć więcej.
Co do pirotechniki to nie ma sensu jej brać z uwagi na bliskość publiczności. Materiały wybuchowe już kupione oraz trochę dymu. Tak że Jurek, nie musisz żucać kartoflami Laughing Można też żucać jeszcze mięsem Cool
Broni hukowej jest zamówione 32 szt. ale jest mało ammo, więc trzeba oszczędzać i co się da uzupełniać achtungami.
Tak jak wcześniej napisał Artur, proszę wszystkich o przybycie 2 maja na próbę oraz udział w budowie scenografi.
Czołg plus artyleria będzie na 100%, tak obiecuje Kęszycki.
Jeżeli ktoś ma pytania to proszę pisać bubci@wp.pl lub dzwonić 606 120 956.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 12:29 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Drogi Jarku!
Kiedy ma się do wykonania trzy natarcia ( strona radziecka) i dysponuje 10 (dziesiecioma-slownie)! ślepakami na karabin, to mowa o oszczędzaniu to śmiech przez łzy. Chyba, że "Nietoperki" wykonają "nieme kino".
I jeszcze czy móglbys sprecyzować:
[quote]Co do pirotechniki to nie ma sensu jej brać z uwagi na bliskość publiczności. Materiały wybuchowe już kupione oraz trochę dymu.[/quote]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 7:00 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




jak wystrzelamy te 10 bedziemy pozorowac ogień broni strzeleckiej okrzykami tratatatata i bum bum a potem powiemy kto jest organizatorem hehehehehehehehe

Ale tak juz na powaznie - Panie i Panowie w świetle ostatnich publikacji gazety wyborczej ( a z tą gazetą niestet liczyć się już trzeba ) zwracam sie z apelem do wszystkich bioracych udział w inscenizacji o zachowanie powagi i odpowiedzialności w czynach słowach i zachowaniach oraz o swiadome i odpowiedzialne wypowiedzi dla prasy sugestia Jarku dla Ciebie i Fundacji o rygorystyczne przestrzeganie i pilnowanie zachowańia ludzi w mundurach. To że media będą w modlinie i będą czekały na jakiekolwiek potknięcie to masz na bank - bo Modlin jest najbliżej ich redakcji !!!! ja juz wiem ( nie pytajcie od kogo , bo nie odpowiem) , ze GW i pare innych tytułów ( w tym równiez jeden niemiecki - korespondent jest polakiem) w modlinie będzie - i to całkowicie incognito. Przestrzegam zatem wszystkich przed lekkomyślnym paplaniem ozorem i kontrowersyjnymi zachowaniami.Pamietajmy , ze dziennikarz nie ma napisane na czole , ze właśnie zbiera informacje do materiału o nazistach czy komunistach, a warsztat pracy dziennikarskiej jest baaaardzo bogaty w sztuczki i zmyłki !

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 8:09 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




10 sztuk na na osobę,nie wiem czy się śmiać czy płakać.

_________________
_______________________________

GRH Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 11:00 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




czlopiur napisał:
10 sztuk na na osobę,nie wiem czy się śmiać czy płakać.

to fakt! może to nie jest imponująca ilość!
ale spróbujmy zobaczyć dobre strony tej sytuacji!
w tamtym okresie żołnierze też nie dysponowali pełnym arsenałem! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 5:52 am Odpowiedz z cytatem
rycerz7
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 8
Skąd: Żmigród




No co prawda to prawda Wink Ale w porównaniu z Bzurą gdzie na kałacha był 30 sztuk to wcale nie tak mało. Ja przywioze troche petard.

Pozdrawiam!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:13 am Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




Damian tylko z tych 10 szt. 7 nie strzeli.

_________________
_______________________________

GRH Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 8:27 am Odpowiedz z cytatem
Wrotycz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 48
Skąd: Kazuń wieś nad Wisłą




czlopiur napisał:
Damian tylko z tych 10 szt. 7 nie strzeli.


Z doświadczenia po Modlinach, Czerniakowie, Bzurze itd. to mosiny odpalają wszystkie. Owszem zacieńcie, rzecz normalna, ale co do mauserów to nie zbijają one dokładnie spłonek i dużo niewypałów. No cóż, taka broń z tej filmówki łódzkiej. Sad

_________________
Wrotycz
GRH Kampinos
www.grh-kampinos.prv.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 6:05 pm Odpowiedz z cytatem
kaczyński
pułkownik
pułkownik
 
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3104
Skąd: Legionowo




a skoro już mowa o petardach to wypadało by je rzucać w miarę dyskretny sposób, bo widok osoby walczącej z pocierakiem i paczką zapałek w ręku jest dość zabawny.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 7:07 pm Odpowiedz z cytatem
Wrotycz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 48
Skąd: Kazuń wieś nad Wisłą




Mam takie pytanie czy organizator zapewnia posiłek rekonstruktorom przyjeżdżającym z daleka, ja jestem miejscowy więc mnie to nie dotyczy obiad zjem w domu. Ale niektórzy przybędą z daleka ponad 300km.

_________________
Wrotycz
GRH Kampinos
www.grh-kampinos.prv.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 7:26 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Witam,
niestety, nie zawsze można mieć co się chce. Cała ta broń z filmówki+ammo to niezły koszt ( była podwyżka ). Cała ta impreza to też niemały wydatek. Oczywiście MON jak będzie łaskawy to część zwróci po wnikliwym obejżeniu rozliczenia. A jak im się nie spodoba to zwróci grosze. Oczywiście można mieć oczekiwania tylko skąd kasa? Ja jak patrzę na kosztorys WSTEPNIE zaakceptowany przez urzędników to też nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nasuwa się więc pytanie, robić takie imprezy czy nie robić. Bo jeśli nie robić to co dalej. Nie zamierzam się tutaj tłumaczyć, mam nadzieję, że wszyscy potrafią wiele spraw zrozumieć.
Mamy zapewnienie, że broń po przeróbkach będzie działać. Byłem przy rozmowie Darka z facetem z filmówki, prawdziwa awantura. Wszystko trzeba wymusić. Tak to nie różowo to wszystko wygląda.
A teraz ważna sprawa poruszona przez Artura. A mianowicie kontakty z prasą. PROSZĘ WSZYSTKICH O OSTROŻNOŚĆ W KONTAKTACH Z PRASĄ. NiE ROZMAWIAJCIE Z PRZYPADKOWYMI LUDŹMI. 3 MAJA MUNDURY ZAKŁADAJCIE PRZED INSCENIZACJĄ WG PLANU KTÓRY USTALIMY 2 MAJA. Z DZIENNIKARZAMI ROZMAWIAJĄ TYLKO SZEFOWIE GRUP! JERZELI KTOŚ ZAUWAŻY COŚ NIEPOKOJĄCEGO PROSZĘ O INFORMACJĘ. JESTEM UPOWAŻNIONY DO RÓŻNYCH DZIAŁAŃ I NA PEWNO BĘDĘ REAGOWAŁ. Nie wiem skąd ta kolejna nagonka na rekonstruktorów, ale docierają niepokojące wieści z różnych stron. Z naszą stroną WH już to dzisiaj omówiłem. Co ciekawe dotąd rekonstruktorzy mieli dobrą prasę i nagle zmiana o 180 stp. Najgorsze jest, że nagonkę tą prowadzą gazety o międzynarodowym zasięgu. Bardzo proszę o maksymalną współpracę w tej niemiłej kwestii.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 7:30 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Wrotycz napisał:
Mam takie pytanie czy organizator zapewnia posiłek rekonstruktorom przyjeżdżającym z daleka, ja jestem miejscowy więc mnie to nie dotyczy obiad zjem w domu. Ale niektórzy przybędą z daleka ponad 300km.


Jurek, zapewniamy posiłek KAŻDEMU, kto bierze udział w imprezie. Jest to skromny posiłek. Można to nazwać śniadaniem i obiadem plus herbata. Kto chce to może to zamienienić na piwko.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:02 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




Nie chodzi o broń tylko o amunicje ,ona jest po prostu stara i zleżała .Na10 wypali 3-4, a to będzie po prostu porażka . Okrzyki TRATATATA i rzucanie petardami rozwali publikę w moment , mało wystrzałów = wielka kicha.

_________________
_______________________________

GRH Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 7:29 am Odpowiedz z cytatem
Wrotycz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 48
Skąd: Kazuń wieś nad Wisłą




Tu bym z kolegom się nie zgadzał, cała amunicja (jaka przywozi filmówka) jest produkcji krajowej wytwórnia 21 znaczy Pionki. Do mosiów była z lat 1997 -99 łuski stalowe pokrywane powłoką nie żelazną z dużym dodatkiem miedzi kolor prawie czerwone. I trafiały się naboje z zamówień do film „Ogniem i Mieczem” miała 10% prochu czarnego i fajnie walił dając małą chmurkę dymu, ale jej zapasy się wyczerpały. Do mauserów 2000r to samo z Pionek łuski stalowe malowane na zielono lakierowane z drewnianymi pociskami, przeznaczona do broni maszynowej np.:MG ( drewno podobno Balsa? ) i ta amunicja w UE od tego roku jest już zabroniona, może się mylę ? Z moich obserwacji to przyczyna niewypałów jest zużycie sprężyn i iglic w karabinach mauser, nie następuje zbijanie tylko iglica zgniata spłonkę i cały problem nie odpala. Confused

_________________
Wrotycz
GRH Kampinos
www.grh-kampinos.prv.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť 1-3 maj "Szturm Berlina 1945"
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX