Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť KUPIĘ / LOOKING FORť replika mosina i innych:)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
replika mosina i innych:)
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 12:26 pm Odpowiedz z cytatem
Suchy
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 167




Szuakm osoby z Warszawy,lub okolic posiadajcej ten odlew mosina od frankowskiego lub jakis podobny.
Cel -skonstruowanie moze niezbyt wyglednej ale taniej repliki karabinka, mozilwa wspolpraca

Szukam tez ludzi posiadajacych ronego rodzaju "ruchome" repliki broni - krotkiej i dlugiej (np Einfielda, P38,P08) wykonane wspolczesnie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 9:34 pm Odpowiedz z cytatem
melescul
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 7




Heh, nie jestem co prawda z "Warszawy czy okolic"...

Ja mam takie repliki - wspominałeś o karabinku, a to właśnie karabinek Mosina wz.38

Gdyby chcieć montować jako wz.44, trzeba by kolbę dać nną. Bo ta jest od KBKS wz.48 do Mosina wz.38 nadaje się najlepiej - brak wycięcia w łożu na złożony bagnet.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 11:34 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Kolby kupiłes chyba odemnie Cool

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:03 am Odpowiedz z cytatem
melescul
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 7




Kto wie, kto wie... Jeśli rzecz się działa w Łodzi, to wcale nie wykluczone. Wink

W każdym razie nie zmarnowały się.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 11:24 am Odpowiedz z cytatem
melescul
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 7




Tak czy inaczej, kolba od KBKS dobra jest. Opisy sprzedających na Allegro najczęściej podają tylko "po wycięciu otworu na magazynek" "nadaje się" do repliki mosina.

Różnic (i roboty) jest niestety więcej, no chyba, że się chce zrobić replikę "mało wyględną" Wink

Bo oprócz wspomnianego "otworu na magazynek" trzeba w kolbie od KBKS:

- dociąć zagłębienie pod tylny fragment komory zamkowej.
- wyciąć pod łożem rowek na wycior
- zamocować brakujące, a bardzo charakterystyczne w oryginale boczne śruby w zagłębieniach chwytu, z "grzybkowymi" łebkami
- wstawić klocek w miejsce zamocowania tylnej śruby pałąka spustowego (w KBKS cały układ spustowy jest jakby nieco przesunięty do tyłu)

Poza tym kolba KBKS ma różne zalety:
- gdyby ktoś się upierał na zastosowanie jej do wz.44 to wycięcie na złożony bagnet zawsze można wyrzezać - łatwiej odjąć, niż dodać
- kolba ma ładne "dowojenne" okucia do mocowania pasa nośnego - późne mosiny mają tylko jednostronnie zacisniętą blaszkę, która nie okala całego otworu w drewnie, a w niektórych egzemplarzach w kobie nie ma okucia w ogóle

Nie do poprawienia (lub zbyt trudne w stosunku do otrzymanego efektu) są jedynie drobiazgi:

- długość wycięcia po prawej stronie, na rączkę zamka ( w KBKS jest, nestety za długie, sztukowanie nie wyjdzie łądnie) Na szczęście rożnica nie rzuca się w oczy
- kształt wycięcia samego łoża pod komororę zamkową - w KBKS jest odrobinę obszerniejsza niż w "klasycznym Mosinie". Ale po zamontowaniu części metalowych, różnica też nie jest prawie widoczna.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 7:30 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Na pewno u mnie. Wziołeś prawie wszystkie, zwiazałeś trokiem i poszedłeś w miasto Very Happy

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 1:35 pm Odpowiedz z cytatem
melescul
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 7




Parę detali:






Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:40 pm Odpowiedz z cytatem
Lufa
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Szczecin




Wiem że odgrzewam ale trudno to pytanie nie daje mi spokoju od jakiegoś czasu. Czy dobrze wywnioskowałem są to ruchome repliki robione z odlewów ?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť KUPIĘ / LOOKING FOR ť replika mosina i innych:)
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX