Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Kolor willys jeepa Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 10:47 am Odpowiedz z cytatem
KaktuS
kapral
kapral
 
Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 24
Skąd: Ostrów Wielkopolski




O..K. Horne, to są numery MB, miałem gdzieś link do strony z numerami GPW, ale strony juz nie ma. Mądra literatura, czyli manual ze szczegółowymi danymi na temat numeracji ram jest u kumpla, kumpel w krainie herbatników, wróci na koniec grudnia.
Moim zdaniem kolega Piegusa nie za bardzo jest w tenmacie, dlatego też ponawiam prośbę o fotografię przedniej częśći ramy albo o odpowiedź, jaka jest poprzeczka pod chłodnicą/grillem w przekroju, czyli otwarty profil, czy spłaszczona rora?
Pytanie drugie: numery są nabite na ramie, czy nabite na przynitowanej tabliczce?
Na marginesie: wszystkie MB i GPW pozostałe po wojnie w tym kraju, to większe lub mniejsze sałatki, w dodatku nierzadko okraszone radosną twórczością " wiejskich ikarów".

_________________
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
www.poszukiwacze.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 3:52 pm Odpowiedz z cytatem
Piegus89
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 49
Skąd: Katowice




Poprzeczka pod chłodnicą to otwarty profil. Fotki postaram sie w najbliższym czasie wrzucic
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 9:00 am Odpowiedz z cytatem
KaktuS
kapral
kapral
 
Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 24
Skąd: Ostrów Wielkopolski




[quote] Poprzeczka pod chłodnicą to otwarty profil .[/quote] Czyli witamy w klubie GPW. Dla pewności - z tyłu ( ale trzeba się schylić ) rama ma zastrzał w kształcie litery V ?

_________________
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
www.poszukiwacze.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 6:24 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




Witam.
Poniewarz temat jest ogulnie o kolorach jakim pomalowac swoje autko to ja mam do was pytanie.
W najbliższym czasie zabieram sie za malowanie mojego Studera i teraz właśnie nie wiem w jakim kolorze go zrobic? Na zdjęciu przesyłam te odcienie które mnie interesuja. prosze powiedzcie mi ktore odcienie to jaki kod koloru bo juz sie mieszam z tym wszystkim.

najbardziej interesuje mnie kolor nr. 1 i 3

Dzieki z gory za pomoc
pozdrawiam
Szymon
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 10:26 pm Odpowiedz z cytatem
KaktuS
kapral
kapral
 
Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 24
Skąd: Ostrów Wielkopolski




Witam. Na Studera to trzeba mieć ze dwa wiadra farby... Ale do tematu - monitory i windowsy maja zwyczaj przekłamywać kolory, a inwestycja jest spora jak pojazd - sugeruję zakup farby u profesjonalistów - link http://www.auradesign.eu/camo_paints.htm Wprawdzie czeska firma (nie jestem znajomym i Admini nie traktujcie tego jak reklamy), ale w kolorach, nie tylko US, są dobrzy. Połamania pędzla.
Ewentualnie matowa farba na metal kod FS 34087. Ale nie ręczę za efekty - w zależności od bazy i pana mieszacza wychodzą innne tony koloru.
Czysto ciekawskie pytanie: czy jakieś barwy konkretnej jednostki zamierzasz nadać Studerowi?
Przy okazji - Wesołych Świąt, również dla wszystkich Militarnych.

_________________
" Dragon nigdy za sławą nie goni
Ona za nim idzie w krok "
www.poszukiwacze.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 1:17 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




Wielki dzięki za odp. na forum "Willys-Jeep Club Polska"

nie będe pisal ponownie tego samego ale dodam tylko .

WESOŁYCH ŚWIĄT DLA CIEBIE
Pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Re: Kolor willys jeepa
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 8:51 pm Odpowiedz z cytatem
Marek-41
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 63
Skąd: Warszawa




Piegus89 napisał:
Może ktoś z forumowiczów doradzi na jaki kolor pomalować willa?? Jaki odcien FS albo RAL ??


Witaj.Może ci pomoze informacja,ze koło kierownicy jest w takiej barwie jak był malowany w fabryce.Kolor tego plastiku raczej nie płowieje.To pomoze ci dobrac odpowiedni odcień.Gratulacje i zamieśc zdjęcia.Miałem kiedyś Forda GP,poprzednika tych wszystkich jeepów.Był z listopada 1941.Jako ciekawostke ci podam,że katalog części do modelu MB zatwierdzono do druku 3 marca 1942.Coś mi się wydaje,że nie może model MB być z 1941 roku.Spis cześci mam oryginalny,wydany przez departament wojny.
Instrukcja do modelu MA ,którą też posiadam ,jest wydana w 1941,niestety nie wiem ,w którym miesiącu.Numer na ramie z przodu wewnątrz lewej strony powinien się zaczynać literami MB,lub MA,jesli to willis.Poprzeczna belka pod chłodnicą,jest rurą w willisie i otwartym od doły ceownikiem w fordzie.

_________________
Nigdy nie jest tak zle,aby nie mogło byc gorzej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Kolor willys jeepa
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX