Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Krzyż żelazny jak odróżnić kopie od oryginału?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Krzyż żelazny jak odróżnić kopie od oryginału?
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 5:54 pm Odpowiedz z cytatem
majorek
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Zabrze




A więc jak w temacie. Na strychu znalazłem krzyż żelazny II klasy, chcę sprawdzić czy to oryginał, a więc jak odróżnić? Z góry dzięki i pozdro
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 7:48 am Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




jeżeli naprawdę znalazłeś na strychu krzyż to napewno jest to orginal bo nikt nie podrabiał w epoce odznaczeń ale faktem jest że dziś dużo jest podrobek nawet z sygnaturami widziałem kiedyś adlery podrobione w ten sposób w darłowie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 2:57 pm Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam,
Stasiek dobrze napisał, ale w razie wątpliwości polecam wszelkie publikacje Kurta-Gerharda KLIETMANNA dotyczące niemieckich odznaczeń z czasów II WŚ. Jeżeli nie rozwieją wątpliwości, to przynajmniej wskażą właściwy kierunek. Poza tym sprawdź sygnatury i detale w jakimkolwiek niemieckim domu aukcyjnym (oczywiście na stronkach internetowych), a jeżeli to nie wystarczy, to po prostu wrzuć fotki na forum, na pewno ktoć Ci pomoże.

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 8:17 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




z tego co wiem krzyż nie jest tak łatwo podrobić ponieważ brzegi ma wykonane jakby ze spręzynki bardzo ściśniętej i w dodatku ten element wykonany był ze srebra a wiec tutaj trzeba zwracać uwagę a sygnatury już też podrabiają więc tak jak napisał kolega wyżej trzeba dokładnie sprawdzac
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 9:50 pm Odpowiedz z cytatem
majorek
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Zabrze




sprężynka jest:D Słyszałem coś że jeśli przyciąga magnes to oznacza że kopia. Czy to prawda?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 28, 2009 7:08 am Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




jeżeli możesz daj na forum fotę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 3:35 pm Odpowiedz z cytatem
TanieMilitaria
kapral
kapral
 
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 21




Bez zdjecia ani rusz,zdecydowanie łatwiej będzie ocenic jeśli dodasz fotkę. Taki krzyż ma dużą wartosc dla kolekcjonerów.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 9:40 am Odpowiedz z cytatem
neo3356
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 1




znalazłem ostatnio zelazny krzyż tylko niewiem czy orginalny : ramka ma piekną patyne brzegi ramki są ze spreżynki bardzo śćiśniętej i w paru miejscach przetartej ze swastyki odchodzi farba w dolnej czesci ramienia krzyża jest biało szara smuga kułeczko od krzyża jest dwustronnie lutowane i wytarte od zewnącz na awersie krzyża jest data 1813 a na rewersie swastyka i data 1939 widać łączenia krzyża ocencie sami 1148933381)


Ostatnio zmieniony przez neo3356 dnia Nie Lip 18, 2010 5:06 pm, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 5:23 pm Odpowiedz z cytatem
JA'JACEK
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 126
Skąd: Ełk




neo3356 napisał:
znalazłem ostatnio zelazny krzyż tylko niewiem czy orginalny krzyż ma spreżynke ze sfastyki odchodzi farba w dolnej czesci ramienia krzyża jest biło szara smuga kułeczko od krzyż jest dwustronnie lutowane i wytarte z tyłu krzyża jest data 1813 a sprzaodu sfastyka i data 1939 czy jest orginalny

Nie wiem czy ktokolwiek odpowie na to pytanie ponieważ
rzygać się chce na widok takiego bełkotu usianego błędami.
Napisz jeszcze raz, po Polsku, bez błędów albo popraw to co napisałeś.
Evil or Very Mad

_________________
GRH 9 PSK
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mam problem z moim EK II klasy
PostWysłany: Sro Gru 01, 2010 6:48 pm Odpowiedz z cytatem
zachar351
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Koszalin




Witam,jak w tytule.Swoj krzyz znalzlem z Hamburgu w piwnicy.Razem z krzyzem byla tez kennkarta i medal za kampanie wschodnia,wszystko w kopercie.Jednak nie daje mi spokoju fakt ze moj krzyz nie ma sygnatury,jest zlozony z trzech czesci,srodek jest magnetyczny.Czy brak sygnatury oznacza kopie?Dzieki.[/img]
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 4:43 pm Odpowiedz z cytatem
zachar351
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Koszalin




Dzieki za wyczerpującą odpowiedż,naprawde mi pomgliście.Swietne forum.Tak dalej.Pozdrawiam.
Żalosne.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Since holders also avid
PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 7:26 am Odpowiedz z cytatem
you99
Gość
 




Since holders also avid gamers race which will complete a new group dealing design, all of us found theories on how a great abbreviated
wholesale nfl jerseysfree-agent confirming cycle will probably hard work -- and the domino effect it will probably dress in these the right time of learning martial arts ideologies plus the preseason, in particular the Area with Reputation golf game. Damaged or lost through the mix of this excellent conversations: all the supplemental condensation. In any commonplace offseason, your NFL's extra draw up occurs on mid-July, but also mainly because of the lock-out, the way to sent back
cheap nfl jerseys
once again consistently. Meantime, numerous New mexico Point out qb Terrelle Pryor comes with linked shoves with the help of super-agent Came Rosenhaus, and also we have been looked after for theatrical newspapers confabs in order to taking place training.
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Krzyż żelazny jak odróżnić kopie od oryginału?
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX