Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Militarne zastosowanie fal akustycznych
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Militarne zastosowanie fal akustycznych
PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 12:54 pm Odpowiedz z cytatem
krzysztof1
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 10 Lip 2010
Posty: 1




Witam wszystkich, to moj pierwszy post tutaj. Mam do napisania prace magisterska na temat "Militarne zastosowanie fal akustycznych". Literatura na ten temat jest bardzo ograniczona i mam problem z jej znalezieniem. W internecie jest troche informacji, ale to nie wystarcza. Chciałbym zapytać Was czy znacie jakieś książki w których znajduje się szerszy opis broni akustycznych, urządzeń wykorzystujących fale akustyczne do lokalizacji obiektów np. min czy śmigłowców oraz samego wykorzystania tych technologii w terenie pod względem taktyki itd.
Z gory wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Krzysztof
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 8:35 pm Odpowiedz z cytatem
grobas
kapral
kapral
 
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 23
Skąd: Mazury / Wawa




Powiem (napiszę) tak....jak możesz to zmień temat pracy.
Książki nie znajdziesz bo to nowe raczej jest. Mam tu na myśli to co podobno szykują Amerykanie, czyli obezwładnianie za pomocą dźwięku - mają to podobno montować na śmigłowacach i AC-130.
Co do wcześniejszych i bardziej obronnych i mniej ofensywnych zastosowań to przedradarowe detektory samolotów. Jak zobaczysz na zdjęciach np. z II wojny takie wielkie puzony to właśnie to.
Drugie co mi przychodzi na myśl to miny przeciwśmigłowcowe odpalane właśnie akustycznie.
Zdaje się też, że w Wietnamie Amerykanie stosowali jakieś przeciwpiechotne/przeciwciężarówkowe miny aktywowane akustycznie. Zrzucali to w rejonie drogi Ho Chi Min'a. Podobno się nie sprawdzało.
Stosowali tam też "zwykłe" mikrofony. To znaczy zrzucali w pewien rejon takie "podsłuchy" i jak coś było słychać, to wtedy okładali ten rejon z czego się dało.
No i na koniec coś mi świta, że Niemcy pod koniec wojny testowali wyrzutnie/miotacze pocisków montowane na myśliwcach i odpalane właśnie dźwiękiem przelatującego powyżej bombowca.
Tyle, że ta wiedza jest z gazet, zwiedzania różnych miejsc, ale książki żadnej nie kojarzę...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Militarne zastosowanie fal akustycznych
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX