Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Grupy "rekreacyjne" Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 10:49 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




a to wbrew pozorom były śmieszne czasy Smile)))
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Sie 16, 2005 10:59 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




no były były...hehe Razz

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Re: Grupy "rekreacyjne"
PostWysłany: Pon Sie 22, 2005 6:11 pm Odpowiedz z cytatem
gargoyle
kapral
kapral
 
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 25




Paula napisał:
Moje pierwsze pytanie kieruję do odtwarzaczy różniastych grup historycznych. Co Was skłoniło do odtwarzania"? Lubicie się poprzebierać, poganiać po lesie czy chodzi o coś zupełnie innego (np. picie razem z "chłopakami z grupy"? Laughing ) ?

Może i jestem za młoda i może się nie znam, ale mam oczy. Kiedy patrzę na zdjęcia z różnych zlotów, to brakuje tam jednak profesjonalizmu. Brak wyobraźni, co roku to samo. Powiem Wam szczerze, że z jednej strony mnie to odstrasza od tego, abym zaczęła się interesować militariami. Większość z grup jeździ chyba tylko po to, żeby się narąbać. Drugą sprawą jest też to, że mało osób zna historię. Gdybym ja interesowała się militariami, to na pewno wolałabym spędzić cały czas na czytaniu książek aniżeli mieć masę różnych fantów i chwalić się to, jaką to ja mam kolekcje (chociaż mogę to robić, ze względu na mojego ojca Laughing ). Wstydziłabym się pojechać na jakikolwiek zlot w rzeczach z epoki nie znając kompletnie historii tego, co odtwarzam.

Jeżeli chodzi o grupę RECON29, z którą miałam przyjemność spędzić czas w Modlinie, to muszę ją pochwalić. Ludzie są w porządku, nikt nie dorabia żadnej ideologii, nikt nie chce od razu zabijać żółtków Laughing . Nikt mi nie daje odczuć tego, że jestem młodsza. Nikt nie jest chamski, ani nie mądrzy się, że "TEGO TO W WIETNAMIE NIE BYŁO". Podoba mi się w tej grupie także to, że występuje tu pewna różnorodność, która jest bardzo ważna. Ludzie chcą się pobawić, nie biorą tego zbyt poważnie, jak niektórzy...
A co najważniejsze, to panuje tam prawdziwie koleżeńska atmosfera.


Odpowiada mi klimat tamtych czasów, a w militaria po prostu wsiąkłem, dzięki kolegom ze studiów.
Historią sobie mordy nie wycieram, i nie przeczę, kolekcjonerstwo mam we krwi, i to jest u mnie priorytetem.
Jeśli chodzi o zloty: robi sie to na co są możliwości i warunki (czytaj: wszystko rozbija sie o kasę). Brak profesjonalizmu?? Co roku to samo? Śmiem zaprzeczyć, co roku dokładamy starań żeby było lepiej. Nie można wszystkiego od razu (chyba że sie sra kasą, albo ma dostęp do pokaźnej kolekcji). Chyba, że masz jakiś ciekawy pomysł co może zrobić grupa, która nie ma możliwości zrobienia pokazowej potyczki z prostej przyczyny - nikt nie robi VC (ok, znam jedną dziewczynę Wink ) Poza tym - zlot nie jest rekonstrukcją per se - pewne rzeczy nie bardzo można przeskoczyć, więc sie je olewa. Zlot jest po to, żeby sie przede wszystkim dobrze bawić. Jeśli tak bardzo cie to przeraża, to powiedz jaki masz ciekawy pomysł, albo załóż własną grupę, i bądź w niej szefową.To co robisz lub nie to już twoja sprawa.
Ekipa w której jestem jest rozsiana po polsce, więc co w tym dziwnego, że jak sie spotykamy kilka razy w roku, to chcemy sie też ochlać w doborowym towarzystwie? Inna sprawa - jak w nocy temperatura spada do kilku stopni albo do zera, to na trzeźwo w namiocie nie pośpisz Very Happy
Jeśli chodzi o różnorodność - owszem, rzecz ciekawa, popieram, been there, done that. Tylko gorzej jak sie nagle zachce zrobić oddział na patrolu... Smile


Ostatnio zmieniony przez gargoyle dnia Wto Sie 23, 2005 7:07 pm, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Re: Grupy "rekreacyjne"
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 6:25 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




Schlać do nieprzytomności, no nie powiem...ORYGINALNE.
Nie muszę zakładać swojej grupy i być w niej szefową. Nie wolno mi się wypowiedzieć na jakiś temat, bo co? Bo "załóż swoją grupę i tam się rządź"? To o co wam chodzi, żeby mówić, co się nie podoba??

Ja już kompletnie niczego nie rozumiem. I lepiej mi nie tłumaczcie, bo pogorszycie sytuację Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Re: Grupy "rekreacyjne"
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 6:30 pm Odpowiedz z cytatem
gargoyle
kapral
kapral
 
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 25




Paula napisał:
Schlać do nieprzytomności, no nie powiem...ORYGINALNE.
Nie muszę zakładać swojej grupy i być w niej szefową. Nie wolno mi się wypowiedzieć na jakiś temat, bo co? Bo "załóż swoją grupę i tam się rządź"? To o co wam chodzi, żeby mówić, co się nie podoba??

Ja już kompletnie niczego nie rozumiem. I lepiej mi nie tłumaczcie, bo pogorszycie sytuację Laughing


Bawi mnie fakt, że masz wizję jak ma wyglądać i zachowywać się grupa ludzi których tak na prawdę nie znasz. Ciągle tylko krytyka że to źle i tamto niedobrze, ale jakieś konkretne sugestie pt. "co zrobić żeby było lepiej" - tu już gorzej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 9:42 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




Ale czy to trafi?
W końcu jestem na to wszystko za młoda i w ogóle nic do tego nie wnoszę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 9:49 pm Odpowiedz z cytatem
gargoyle
kapral
kapral
 
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 25




Czyli tylko siejesz zamęt i podburzasz ludzi. Zarzucasz nam niedojrzałość, a sama zachowujesz sie jak byle smarkacz, który uważa że wszystko mu wolno. Albo robisz coś konkstruktywnie, i jesteś akceptowana przez innych, albo zachowujesz sie jak dziecko(czyli tak jak ty teraz) i jesteś jako takie traktowana.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 9:54 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




A czy ja twierdze inaczej? Dlaczego się produkujesz dla mnie skoro i tak niczego nie zrozumię, bo w końcu jestem tylko dzieckiem i trzecie osoby mi wszystko załatwiają.

Pisałam już, jak to było pięknie ujęte "NA TYM POZIOMIE DIALOGU" możesz pisać sam do siebie. Jestem za głupia na takie gadki, wybaczysz?

A co WY robicie konstruktywnego?

Napisałam, że nie podoba mi się to, że wśród tego środowiska panuje zazdrość i zawiść. Nie każę wam się kochać ze wszystkimi, ale żeby to jakoś wyglądało to moglibyście WSZYSCY czasem przystopowować.

TEGO NIE BYŁO W WIETNAMIE!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 10:00 pm Odpowiedz z cytatem
gargoyle
kapral
kapral
 
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 25




To, że kilka grup ludzi interesuje się danym tematem, nie znaczy że będą żyli w zgodzie - ludzie są różni, i mają różne poglądy na prowadzenie działalności, nie jesteśmy jedynym przykładem, że nie zawsze da sie żyć w zgodzie. Chyba że posiadasz cudowny dar łagodzenia waśni między ludźmi. W co wątpię, bo póki co zjednujesz sobie coraz większe grono antywielbicieli. Podejrzewam że nudzi ci sie nieziemsko, więc zajmujesz sie czymś, żeby narobić zamieszania wokół własnej osoby.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 10:02 pm Odpowiedz z cytatem
gargoyle
kapral
kapral
 
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 25




Paula napisał:
TEGO NIE BYŁO W WIETNAMIE!!


Tu sie nie zgodze - myślisz że wszystkie brygady, dywizje itd sie lubiły? Very Happy
Myślę, że wręcz dodaje nam to realizmu Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 10:06 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




Zgadłeś.
A czego sie spodziewałeś po 16latce?
A co do grona antywielbicieli...to zaspecjalnie nie mam za czym płakać i rozpaczać.

Wiem, że nie wszyscy ludzie będą żyli w zgodzie, ale można by było chociaż spróbować.

Napisałam, że dalej dyskutować nie będę.

Proszę waszą grupę tylko o jedno:

Jeżeli kiedykolwiek spotkamy się na żywo, to podejdźcie do mnie i wytłumaczcie mi, na czym polega odtwarzanie i siedzenie w tych klimatach, bo ja nie mam zielonego pojęcia. Dobrze?

A teraz przepraszam wszystkich za burzę i o to, że mi się ciągle nic nie podoba. Taka już jestem, po tatusiu Twisted Evil Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 10:09 pm Odpowiedz z cytatem
Bao Chi
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 7
Skąd: Radom




Paula napisał:

Napisałam, że nie podoba mi się to, że wśród tego środowiska panuje zazdrość i zawiść. Nie każę wam się kochać ze wszystkimi, ale żeby to jakoś wyglądało to moglibyście WSZYSCY czasem przystopowować.

TEGO NIE BYŁO W WIETNAMIE!!


"W latach 1969-1972 zanotowano 788 przypadków zabójstw przy pomocy granatów rozpryskowych"
Vietnam: The Decisive Battles
John Pimlott
Marshall Editions, 1990

_________________
GRH 2/503/173
Airborne Vietnam
'The Rock'
SP5 Tomek Górecki
BUKAKKE!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 10:09 pm Odpowiedz z cytatem
gargoyle
kapral
kapral
 
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 25




Paula napisał:
Zgadłeś.
A czego sie spodziewałeś po 16latce?
A co do grona antywielbicieli...to zaspecjalnie nie mam za czym płakać i rozpaczać.

Wiem, że nie wszyscy ludzie będą żyli w zgodzie, ale można by było chociaż spróbować.

Napisałam, że dalej dyskutować nie będę.

Proszę waszą grupę tylko o jedno:

Jeżeli kiedykolwiek spotkamy się na żywo, to podejdźcie do mnie i wytłumaczcie mi, na czym polega odtwarzanie i siedzenie w tych klimatach, bo ja nie mam zielonego pojęcia. Dobrze?

A teraz przepraszam wszystkich za burzę i o to, że mi się ciągle nic nie podoba. Taka już jestem, po tatusiu Twisted Evil Twisted Evil


Jeśli sie spotkamy na żywo, to podejde do ciebie i wytłumaczę ci to i owo. <patrz mój opis>
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Sie 23, 2005 10:12 pm Odpowiedz z cytatem
Paula
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 68




No to czekam. Laughing

Twój opis mnie przeraził.

Laughing Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Sie 24, 2005 9:12 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




"W latach 1969-1972 zanotowano 788 przypadków zabójstw przy pomocy granatów rozpryskowych"

Fragging miał kilka "etapów" a kolesie tak załatwieni sami sie o to prosili... Wink
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Grupy "rekreacyjne"
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 3  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX