Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť radiostacje wojskowe
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
radiostacje wojskowe
PostWysłany: Wto Sie 09, 2005 11:51 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




gdyby kogos interesowało : wciepałem na swoja stronę kilka fotek urządzeń z mojej kolekcji, w miarę możliwości uzupełniać będę

http://www.nietoperz.militarni.pl/?lang=1&cat=0&art_id=131

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 6:39 pm Odpowiedz z cytatem
IWAN
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 34
Skąd: Bytów




BRAWO ARTURZE ZA TĄ KOLEKCJĘ ALE GDZIE TY TO TRZYMASZ W POKOJU?JEŚLI TAK TO NORMALNIE WYMIĘKAM I PODZIWIAM CIĘ.POZDROWIENIA IWAN. PS. JAK MOGĘ WSTAWIĆ SWÓJ WIZERUNEK NA TYM FORUM PRZY MOIM NICKU BO JAK SIĘ REJESTROWAŁEM TO NIEWIEDZIAŁEM JAK TO ZROBIĆ BO WOLĘ GAZA ROZŁORZYĆ DO ŚRUBKI I GO ZŁORZYĆ A Z KOMPEM TO DLA MNIE CZORNAJA MAGIA.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 11:05 am Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




Nietoperzu czy możesz coś powiedzieć o tej radiostacji. Przede wszystkim ,czy czy były stosowane w T34
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67603149
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 1:48 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Co do wklejenia zdjecia to musi być ono maksymalnie 120x120 pikseli i nie moze być większe niż 15kB potem wchodzisz sobie w profil i na koncu maz rubryczke dodaj wizerunek czy jakos tak - a potem to juz prosto....

co zas sie tyczy radiostacji....


Jest to radziecka nasobna radiostacja taktyczna R107 pracuje w zakresie 20-52 MHz w dwóch podzakresach posiada ciągłe strojenie częstotliwości oraz możliwość zapamietania mechanicznego czterech kanałów moc weyjsciowa nadajnika około 1,5 W - nie posiada blokady szumów - zasilanie z dwóch akumulatorów zasadowych 2NKN10 ( 2x2,4V)

Radiostację tą nosiło się na plecach , lub za pomocą specjalnego uchwytu montowało w samochodach lub - jako radiostację pomocniczą - w wozach dowodzenia - w czołgach tego typu urządzenia etatowo nie były montowane

w skład zestawu "przemysłowego" powinna wchodzić - skrzynia transportowa a w niej blok radiostacji z pokrywą , uchwyt samochodowy , komplet akumulatorów słuchawki nagłowne z mikrofonem , słuchawka telefoniczna z przyciskiem , szelki nośne, antena koralikowa , antena promieniowa 40m maszty wys 40cm do anteny promieniowej przedłużki do anteny koralikowej minimum 4 szt. zestaw części zapasowych , dokumentacja techniczna oraz torba radiotelefonisty w której powinny być - śrubokret mały , śrubokręt duży, nóż monterski, taśma izolacyjna zapasowe łączniki międzyogniwowe akumulatorów , zapasowe tulejki kontaktowe akumumulatorów taśma izolacyjna latarka na kablu zasilana z radiostacji oraz dodatkowe przedłużki do anteny koralikowej.Oprócz tego w skrzyni powinien być samochodowy uchwyt burtowy do anteny i kabel podłączeniowy do niego
Rozsadna cena do zapłacenia za taki komplet to 100-150 zł maksymalna cena jaką można dac gdy wszystko jest w komplecie , niezniszczone a do tego ma sie parcie , aby takie urządzenie mieć to 300 zl - oczywiscie ceny będą rosły , bo urządzeń tych już praktycznie w wojsku nie ma.

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 4:04 pm Odpowiedz z cytatem
Gumiś
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 105
Skąd: Okolice Poznania




Nietoperz dzięki za wyczerpujące info.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 8:50 pm Odpowiedz z cytatem
DZIMI
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 38
Skąd: 3miasto




Z tego co wiem to w t 34 napewno takiej niebyło
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 8:52 pm Odpowiedz z cytatem
DZIMI
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 17 Lip 2005
Posty: 38
Skąd: 3miasto




A kolekcje radiostacji masz piekna misisz kiedys wpasc domnie , w mojej piwnicy stoi niemniej sprzetu pozdrowionka Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 9:39 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




powierzchnie wystawowa mam zaledwie 6 m kwadratowych - wiec siłą rzeczy moge wystawic jedynie te urzadzenia które darzę szczególną atencją....w piwnicach tez troche lezy hehehehe

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 5:13 pm Odpowiedz z cytatem
arkadiusz tasior
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: Pawłowice Śląskie




Właśnie co do radiostacji to mam prośbę .O tóż wiem że były kiedyś radiostacje przewożne na samochodach np. star 660 , star 266 ale nie wiem jak taka przewożna radiostacja wygląda ktoś może podesłać link z zdjęciem do takich pojazdów.Byłbym wdzięczny za pomoc.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Paź 29, 2005 6:23 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




O tego typu urządzeń to było bardzo dużo - część z nich działa w "lini " do tej pory o tych urządzeniach można by pisać i gadac godzinami tak na szybko zerknij tutaj

http://nietoperz.militarni.pl/?lang=1&cat=160&galeria=18

a co do typów - spróbuj znależć w sieci te najbardziej popularne to R118, R140, R102 R 137 R831

jak cos wyszperam albo zeskanuje to dfam halo !

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť radiostacje wojskowe
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX