Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť GRH Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:10 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Nikit ich leszczami nie nazywa!!! Evil or Very Mad Bardzo dobrze że powstaje nowa grupa w tym kraju.

A wół doskonalne pamięta jak cielęciem był!

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:13 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




No strasznie emocjonalnie podchodzisz Stary. Prześledź cały ten wątek i zauwaz, ze zarówno ja jak i Michał udzielilismy informacji na tyle wyczerpujących na ile mogliśmy. Każdy z nas dokłądnie pamięta początki i z tego nieraz jest okazja się pośmiac. Kolas natomiast stwierdził oczywisty fakt. Nikt się z tym nie rodzi a dochodzac do czegos błędów nie unikniesz

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:20 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




fraser napisał:
No strasznie emocjonalnie podchodzisz Stary.

Ja wiem? Może trochę, ale zajrzyjcie TU i zobaczcie, że to młodzi ludzie (bardzo) z niewielką (bardzo) ilością kasy. Dlatego - moim zdaniem - wypada udzielić im pomocy. O ile zależy Wam na rozbudowie środowiska.
Cytat:
Prześledź cały ten wątek i zauwaz, ze zarówno ja jak i Michał udzielilismy informacji na tyle wyczerpujących na ile mogliśmy.

Tego nie kwestionuję, ale zawsze można więcej, czyż nie? Smile
Cytat:
Każdy z nas dokłądnie pamięta początki i z tego nieraz jest okazja się pośmiac

Kiedyś było trudniej - nie było Internetu, a i literatura była jakby nieco uboższa. Dlatego też dziś jest łatwiej uniknąć błędu. I o taką pomoc - jak myślę - zwrócił się do Was cpt. Walker.
Cytat:
Kolas natomiast stwierdził oczywisty fakt

A zwróciłeś uwagę na formę?
Cytat:
Nikt się z tym nie rodzi a dochodzac do czegos błędów nie unikniesz

Owszem, ale dzięki pomocy znającego temat możesz je poważnie ograniczyć.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:23 am Odpowiedz z cytatem
Kolas
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 32




to jest niewdzieczne hobby w ktorym startujacy ma zawse ciezki poczatek, zawsze na poczatku zostanie wysmiany w ten czy inny sposob, jak mu sie nie podoba to niech sie nie bawi a jak bedzie chcial to i tak przez to przejdzie

_________________
Pozdrawiam
Kolas
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:26 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Kolas napisał:
to jest niewdzieczne hobby w ktorym startujacy ma zawse ciezki poczatek, zawsze na poczatku zostanie wysmiany w ten czy inny sposob

Taaaa? A możesz mi powiedzieć dlaczego ZAWSZE ZOSTANIE WYŚMIANY? Fala jakaś czy jak?
Cytat:
jak mu sie nie podoba to niech sie nie bawi a jak bedzie chcial to i tak przez to przejdzie

I to są właśnie teksty w stylu, o któym wspominałem wcześniej...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:29 am Odpowiedz z cytatem
Kolas
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 32




jak podrosniej w temacie to zrozumiesz i nie bedziesz zadawal takich pytan

_________________
Pozdrawiam
Kolas
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:32 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




Kolas napisał:
jak podrosniej w temacie to zrozumiesz i nie bedziesz zadawal takich pytan

Dobrodziejstwo Internetu - ta cudowna anonimowość. Ma jednak swoją wadę - nie wiesz z kim rozmawiasz.
Obawiam się, Mastahu, że ciut za nisko wszedłeś.
Podtrzymuję swoją opinię o tym, że Twoje wypowiedzi utrzymane są w tonie Wielkiego Fachowaca Znawcy Tematu, Któy Nie Zniży Się Do Rozmowy Z Początkującym. Ale niestety czasem się przelicza...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:35 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Prawda jest taka: nie ma szans aby omineło ich porównywanie typu: to mają dobrze a to do dupy...." to jest normalne w śród wszelkiej maci kolekcjonerów. Ale co tu mówić o początkujacych, między starymi wygami w środowisku dochodzi do ciężkich sporów merytorycznych i nie tylko Very Happy Słynne już stwierdzenie "ładna kopia" Very Happy Very Happy Very Happy

Jeżeli chcą się powąznie bawić w nam to muszę się uzbroić w cierpliwość, zbierać kasę i szukać, szukać.... A jest gdzie, bo internet to potęga i ludzie są przyjaźnie nastawieni i zawsze ktoś coś tam doradzi.

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:40 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




Bez przesady z ta anonimowością Very Happy Dlaczego nie mamy się wszyscy znać???

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:41 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Królik, szczytem lenistwa (i bezczelności) jest pytanie o PODSTAWY. "Będę miał hełm, buty, i karabin. Czego mi jeszcze brakuje?". Pierwsze co powinien zrobić zainteresowany odtwarzaniem Namu to zaopatrzyć się w jakąś literaturę (Lyles, Stanton, Miraldi). Albo przynajmniej zebrać się w sobie i odwiedzić stronę Grahama Sherwooda lub Treya Moora - linki do nich znajdziesz NA KAŻDEJ ZE STRON POLSKICH GRUP. Jeżeli oni liczą że ktoś będzie ich prowadził za rączke to się mylą. Każdy musi przejść przez okres dziecięcy, zmoczyć kilka razy dupę, nauczyć się na swoich błędach, a nie żerować na innych. Wtedy pozanje sie prwadziwy smak przygotowań do rekonstrukcji. A nie: "weźcie pokażcie co, za ile i od kogo, a najlepiej kupcie mi to i wyślijcie na mój adres". To dzięki takim wyzwaniom jak gromadzenie sprzętu i wiedzy o nim staje się taki człowiek REKONSTRUKTOREM. Bezczelne jest nazwanie się "grupą rekonstrukcyjną" kilku kolesi co nie mają wogóle sprzętu, nadanie sobie szumnie nazwy jakieś tam jednostki. "Grupa rekonstrukcyjna" i "rekonstruktor" to tytuł a nie nazwa, na którą należy zapracować ciężką pracą nad sobą. Czy oni będą grupą rekonstrukcyjną to się okaże za rok czy dwa, po kilku imprezach w których wezmą udział.
Piszesz "Zauważcie i doceńcie, bo świadczy to o szacunku jakim Was darzy." To proponuję poczytaj sobie ich forum i to co oni tam wypisują. Jakiś ich miejscowy guru pisze o "tych z Łodzi": "Sie mogą śmiać mam ich w dupie bo jak oni zaczynali to napewno wyglądali jeszcze gorzej jak my wygladać będziemy.. a pozatym oni są kasiaści..." Ten chłopiec ze swoimi takimi textami i takim podejściem to dla mnie nie ma co się pojawiać w BB. Poziom i dokoniania Jacka Sadowskiego i G/2/5 dla nich powinno być niekwestionowanym WZOREM, tak jak jest wzorem nie tylko dla krajowych grup ale i z całego świata...
A na koniec mała dygresja; podstawy dobrego wychowana - może jako nowy na tym forum przydało by się przdstwaić, a nie prawić o "dobrodziejstwach internetu"...
Ssgt Piotr "piodik" Gruszka
H/75 Rangers
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 9:42 am Odpowiedz z cytatem
Kolas
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 23 Sie 2005
Posty: 32




moje wypowiedzi nie sa utrzymane w tonie wielkiego fachowca lecz przedstawiaja szara rzeczywistosc kolekcjonerstwa i rekonstrukcji
ja na waszym miejscu wolalbym dostac po dupie na forum gdzie was ludzie moga skrytykowac etc niz przyjechac na zlot i wtedy zostac zjechanym
a co do anonimowosci to nie wie kto jest bardziej anonimowy

_________________
Pozdrawiam
Kolas
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:05 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




G838 napisał:
Królik, szczytem lenistwa (i bezczelności) jest pytanie o PODSTAWY. "Będę miał hełm, buty, i karabin. Czego mi jeszcze brakuje?".

Bezczelności? Chyba nie. Pamiętaj, że to młodzi, napaleni ludzie. Ich podejście do sprawy może śmieszyć, ale zwrócili się o pomoc. OK - linki mają i niech szukają, natomiast co do literatury to z tym jest nieco gorzej. Jeżeli facet liczy każdą złotówkę (not bene zapewne z kieszonkowego od mamusi) to nie wyda jej raczej na książkę tylko na sprzęt. Czy to błąd? Zgodzę się, że tak. Kiedy to zrozumieją? Już niebawem.
Cytat:
Jeżeli oni liczą że ktoś będzie ich prowadził za rączke to się mylą. Każdy musi przejść przez okres dziecięcy, zmoczyć kilka razy dupę, nauczyć się na swoich błędach, a nie żerować na innych. Wtedy pozanje sie prwadziwy smak przygotowań do rekonstrukcji. A nie: "weźcie pokażcie co, za ile i od kogo, a najlepiej kupcie mi to i wyślijcie na mój adres".

Hmmm... częściowo się zgodzę, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby - choćby na początku - jednak ich za tę rączkę poprowadzić.
Podobne podejście jak to, któe cytujesz, miał niejaki Jurek, a wtedy był w wieku zbliżonym do chłopców ze wzmiankowanej "Grupy".
Cytat:
Bezczelne jest nazwanie się "grupą rekonstrukcyjną" kilku kolesi co nie mają wogóle sprzętu, nadanie sobie szumnie nazwy jakieś tam jednostki. "Grupa rekonstrukcyjna" i "rekonstruktor" to tytuł a nie nazwa, na którą należy zapracować ciężką pracą nad sobą. Czy oni będą grupą rekonstrukcyjną to się okaże za rok czy dwa, po kilku imprezach w których wezmą udział.

100% racji. Nie skomentuję, bo wyczerpałeś zagadnienie.
Cytat:
Piszesz "Zauważcie i doceńcie, bo świadczy to o szacunku jakim Was darzy." To proponuję poczytaj sobie ich forum i to co oni tam wypisują. Jakiś ich miejscowy guru pisze o "tych z Łodzi": "Sie mogą śmiać mam ich w dupie bo jak oni zaczynali to napewno wyglądali jeszcze gorzej jak my wygladać będziemy.. a pozatym oni są kasiaści..." Ten chłopiec ze swoimi takimi textami i takim podejściem to dla mnie nie ma co się pojawiać w BB.

Zacytuję z pamięci zarzut stawiany Jarkowi Możdżyńskiemu: "na podstawie zachowania jednego członka określasz całą grupę"?
Cytat:
Poziom i dokoniania Jacka Sadowskiego i G/2/5 dla nich powinno być niekwestionowanym WZOREM, tak jak jest wzorem nie tylko dla krajowych grup ale i z całego świata...

Bez wątpienia, tylko pamiętaj o tym, w jakim stanie jest teraz ta grupa i czy to przypadkiem nie sam Jacek wprowadził ją na równię pochyłą.
Cytat:
A na koniec mała dygresja; podstawy dobrego wychowana - może jako nowy na tym forum przydało by się przdstwaić, a nie prawić o "dobrodziejstwach internetu"...

Królik to za mało? OK, proszę bardzo - Expert. Teraz lepiej?
Kolas napisał:
moje wypowiedzi nie sa utrzymane w tonie wielkiego fachowca lecz przedstawiaja szara rzeczywistosc kolekcjonerstwa

... która prowadzi do niesnasek i w konsekwencji - rozpadu środowiska.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:10 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Sorry za zwłokę w odpowiedzi Króliku, ale skoro mnie do niej wywołałeś odpowiadam:

ad 1. Otóz wiedz, ze stronę, której adres w swoim profilu cpt. Walker podał - i bardzo dobrze! - odwiedziłem juz wczoraj i przesledziłem dyskusję na forum. O tym, ze sa to młodzi ludzie wiedzę mozna było posiasć równiez z jednego z jego postów. Co do ich zasobnosci finansowej, nie mnie to oceniać chociaz śledzac ww. forum można było dojść do wniosków o jakich piszesz. Tyle, ze widzisz nikt nigdzie nie mówił, ze reenacting jest pasja tanią. Dlatego tez wskazujac na ebay kierowałem sie m.in. tym, że można tam czasami kupić coś w cenach przystępnych dla przecietnego portfela. Zauwaz ponadto, ze zaleciłem wymianę, szukanie kontaktu z innymi reenactorami etc. Skoro chłopaki prowadzą własna stronę to rozumiem, ze net jest narzędziem którym posługują sie na biezaco i tu kłania się info od Piodika o linkach do sklepów będących na znakomitej wiekszości stron grup rekonstrukcyjnych lub chociażby na tym portalu. A na rozbudowie środowiska nam zależy jak najbardziej! Tyle, ze na rozbudowie robionej z głowa i tu pomocą słuzym zawsze w zakresie takim jak wskazanie drogi. Bo nikt nikogo za ręke prowadził nie będzie. Jezeli natomiast ktokolwiek z nowej grupy będzie miał wątpliwosci czy nabyć taki czy inny element wyposazenia zawsze moze zapytać nawet na tym forum i wówczas odpowiedź zostanie mu z cała pewnością udzielona.

Ad. 2

Odnośnie więcej informacji patrz Ad.1

Ad. 3

Moja obecność w Namie trwa od 1,5 roku, Michała od 2 - czy chcesz zasugerować mi, ze w w A.D. 2003 w Polsce nie było netu? Co do pomocy patrz Ad. 1

Ad. 4

Kolasa znam na tyle długo, ze mogę stwierdzić, ze forma jego wypowiedzi wynikała nie tyle ze złosliwosći a z jego ekspresji.

Ad. 5

Patrz Ad.1

A na koniec tak a propos anonimowosci - przedstawić sie wypadałoby.

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:19 am Odpowiedz z cytatem
królik
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 413




fraser napisał:
Tyle, ze widzisz nikt nigdzie nie mówił, ze reenacting jest pasja tanią. Dlatego tez wskazujac na ebay kierowałem sie m.in. tym, że można tam czasami kupić coś w cenach przystępnych dla przecietnego portfela.

Obawiam się, że dal większości z nich zakup czegokolwiek poza granicami kraju jest czynnością tak samo niewykonalną jak swobodny lot. Wiem, że możliwości zakupu w innej formie się wyczerpują i w końcu będą MUSIELI z tego korzystać, ale na to przyjdzie czas.
Cytat:
Skoro chłopaki prowadzą własna stronę to rozumiem, ze net jest narzędziem którym posługują sie na biezaco i tu kłania się info od Piodika o linkach do sklepów będących na znakomitej wiekszości stron grup rekonstrukcyjnych lub chociażby na tym portalu

Do tego ustosunkowałem się nieco wcześniej.
Cytat:
A na rozbudowie środowiska nam zależy jak najbardziej! Tyle, ze na rozbudowie robionej z głowa i tu pomocą słuzym zawsze w zakresie takim jak wskazanie drogi. Bo nikt nikogo za ręke prowadził nie będzie. Jezeli natomiast ktokolwiek z nowej grupy będzie miał wątpliwosci czy nabyć taki czy inny element wyposazenia zawsze moze zapytać nawet na tym forum i wówczas odpowiedź zostanie mu z cała pewnością udzielona.

No i z tym mogę się zgodzić.
Cytat:
Moja obecność w Namie trwa od 1,5 roku, Michała od 2 - czy chcesz zasugerować mi, ze w w A.D. 2003 w Polsce nie było netu?

Wiesz, wydaje mi się, że kiedy Jacek K., zwany Walkmanem, zaczynał, to w powszechnym użyciu były komputery klasy ZX Spectrum...
Cytat:
A na koniec tak a propos anonimowosci - przedstawić sie wypadałoby.

Znaczy jak? Imię, naziwsko, adres, pesel, itp.? Zauważ, że w Towim profilu nie ma nic poza zawodem, zainteresowaniami, nickiem i dzielnicą, z któej i ja się wywodzę. Uznajmy zatem, że dwa nicki, które podałem na razie wystarczą.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 10:25 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Co do Spectrum zgoda Wink Co do reszty myślę tez. Po za "watkiem anonimowosci". Nikt nie wymaga od Ciebie pełnego dossier. Skoro przy nickach chcesz pozostać - OK.

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť GRH
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 19  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX