Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť с ново& Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 11:28 pm Odpowiedz z cytatem
nww
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 16 Lis 2005
Posty: 33
Skąd: nww




nietoperz ma rację że aby rekonstruować armię sowiecką trzeba znać jezyk albo chociaż podstawowe zwroty , i teraz ciekawostka dla zainteresowanych tym tematem w swojej biblioteczce znalazłem takie oto wydawnictwo :Krótki Słownik Polsko - Rosyjski Trudniejszych Zwrotów I Typowych Skrótów Wojskowych w układzie wg rodzajów wojsk i służb wydany przez sztab pomorskiego okręgu wojskowego w 1980 r.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sob Sty 14, 2006 11:36 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




uhhh znowu masz materiał , który dla mnie jest baaaaaaaardzo ciekawy... moze w ramach kserowania i wysylania hurtem ????????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 1:43 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




nww napisał:
nietoperz ma rację że aby rekonstruować armię sowiecką trzeba znać jezyk albo chociaż podstawowe zwroty , i teraz ciekawostka dla zainteresowanych tym tematem w swojej biblioteczce znalazłem takie oto wydawnictwo :Krótki Słownik Polsko - Rosyjski Trudniejszych Zwrotów I Typowych Skrótów Wojskowych w układzie wg rodzajów wojsk i służb wydany przez sztab pomorskiego okręgu wojskowego w 1980 r.



A ja jestem troszeczke odmiennego zdania, owszem extra by było aby w naszej grupie wszyscy rozmawiali po rosyjsku ale ju uwazam ze warzniejszą sprawą jest to zeby kazdy czlonek grupy wiedział co odtwarza w jakich latach konflikt Afgańsko Rosyjski sie toczył, kto to był Musad, mieć mniej więcej zobrazowanie jaki sprzęt był używany, co to jest Mi-24D, trzeba też wiedzieć o sposobie walki Afgańczyków jakie kraje im pomagały a wreszcie podstawa to co dokładnie miał na wyposarzeniu zwykły żołnierz a co desantowiec co oznaczają gwiazdki na pagonach jak wygląda medal "za Afganistan" lub " Od wdzięcznego narodu Afgańskiego"

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 3:28 pm Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Cytat:
ale myśle , że w 2016 bedzie gotowy


W KTÓRYM ????? Shocked Shocked Shocked Wink

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 5:12 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




Kamil to o czym piszesz to jest podstawa i to najbardziej elementarna.... nie wystarczy ubrac sie w nie swoje ciuszki zeby być rekonstruktorem - rekonstrukcja historyczna to przede wszystkim wiedza o rekonstruowanym okresie i jednostce ale nie ukrywam , ze jesli na imprezie grupa poslugiwalaby sie dodatkowo jezyykiem rekonstruowanej armi to autentyzm bylby wiekszy :>>>

Fraser w 2016 to za jakies 10 lat a tak powaznie chwilowo mam niestety inne priorytety... wiec sloeniczek musi za czekac...


Ostatnio zmieniony przez nietoperz dnia Pon Sty 16, 2006 5:40 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 5:19 pm Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Co do tego co pisałes do Kamilla to sie Arturze zgadzam w 100%

Co do 2016 - poniewaz dalej pisałes o tym, ze tygodni to kwestia ja durny pomyśłał, ze literówka (cyfrówka.. Very Happy ) wskoczyła. Izwienitie towariszcz, ja nie znał Wink

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 6:48 pm Odpowiedz z cytatem
KAMILLO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 417
Skąd: Borne Sulinowo PL, Macroom IRL




nietoperz napisał:
Kamil to o czym piszesz to jest podstawa i to najbardziej elementarna.... nie wystarczy ubrac sie w nie swoje ciuszki zeby być rekonstruktorem - rekonstrukcja historyczna to przede wszystkim wiedza o rekonstruowanym okresie i jednostce ale nie ukrywam , ze jesli na imprezie grupa poslugiwalaby sie dodatkowo jezyykiem rekonstruowanej armi to autentyzm bylby wiekszy :>>>




zgadzam się zgadzam co do języka i przyznaje wam racje ale daje sobie rękę uciąć że większość nawet wymaganego minimum wiedzy nie posiada ( no może przesadziłem z tą większością ) ale duży procent, zazwyczaj jak ktoś rekonstrułuje (nie mówię tutaj o jakiejś konkretnej grupie, ogólnie)ogranicza się tylko to do tego że chce mieć całe umundurowanie ale wiedzy historycznej poprostu nie ma, a nawet nie garnie się do jej zdobywania, duża liczba osób dochodzi do wniosku: mam mundur to jestem gość

_________________
A ja mieszkam tam gdzie jest naprawdę MILITARNIE

http://www.MILITARNE-BORNE.pl


Kraz 255B 6X6
Ural 4320 6X6
Ural 375D 6X6
GSP-55 Gąski
PTS-M Gąski
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 8:12 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Cytat:
duża liczba osób dochodzi do wniosku: mam mundur to jestem gość






Zgadzam się Kamillo, uwaga w 100% uprawniona.

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 10:35 pm Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Macie wszyscy rację .Ale ktos , gdy jest zielony nie ma szans .jest tylko Laughing Laughing Laughing i krótka piłka szukaj , dowiaduj się sam.Nie dotyczy to mojej osoby , bo mam pomoc ze strony Nietoperza , Kamila , Bosmana ale takich szczęściarzy jest niewielu (Panowie dziękuje) Więc moja prśba jeżeli mam lub wiem; podziel się. Jest słownik napisz parę zwrotów , słów.Masz dobry materiał o Afganistanie , zrób ściągawke.itd.Mamy zlot to ,,wrzućmy" jakieś sympozjum na wieczór.Zlot to nie tylko parada i czołgowisko.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť с ново&
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 3  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX