Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Berlin w Twierdzy Modlin w Maju Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 4:29 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




nietoperz napisał:
Jarku z tego co pamietam to ustalalismy , ze rozpoczecie jest pozniej - 13 - 14 ta..... co do przemarszów w szyku zwartym jestem jak najbardziej za ! volkssturm z pancerfaustami tez bedzie niezle wygladal idac kolumna dwojkowa trzeba pamietac o mundurach HJ !!!!!


Masz rację Artur, koniecznie ta sama godzina musi byc na stronie i we wszystkich informacjach. Dzieki, ważna uwaga.
Pozdrawiam
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 4:32 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




MAREKMARO napisał:
Jeżeli nie sprzątanie to Syberia Laughing Wybór należy do Was , a na marginesie :sprzątacie przecież waszą stolice Wink Ten pomysł jest super Nietoperz , już widzę oczyma wyobrażni Steffanos jak pod eskortą młodych gwardzistow zasuwa miotłą Laughing Laughing :lol:Pamiętajmy kto zdobył Berlin Laughing

nie! nie! chłopaki dajcie spokuj! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
a tak na poważnie! impreza składa się z trzech aktów! ok! ale cała inscenizacja, w której wchodzą te akty składa się z:
1. z przygotowań (33%)
2. z przedstawienia (33%)
3. z posprzątania po sobie! (33%)
pamiętajmy o tym!
...a ten 1% to wspólne piwko już po! i nie mylić z jednym promilem we krwi!
Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 5:21 pm Odpowiedz z cytatem
Katz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 46
Skąd: SRH "Marienburg"




nietoperz napisał:
Jarku z tego co pamietam to ustalalismy , ze rozpoczecie jest pozniej - 13 - 14 ta..... co do przemarszów w szyku zwartym jestem jak najbardziej za ! volkssturm z pancerfaustami tez bedzie niezle wygladal idac kolumna dwojkowa trzeba pamietac o mundurach HJ !!!!!


No my dwojki ostatnio cwiczylismy i szlo dosc sprawnie Smile Panowie jesli mozna prosic to my optowalibysmy za godzina 13 trzeba potem jeszcze wrocic do Malborka i Gdańska.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 04, 2006 5:34 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Katz napisał:
nietoperz napisał:
Jarku z tego co pamietam to ustalalismy , ze rozpoczecie jest pozniej - 13 - 14 ta..... co do przemarszów w szyku zwartym jestem jak najbardziej za ! volkssturm z pancerfaustami tez bedzie niezle wygladal idac kolumna dwojkowa trzeba pamietac o mundurach HJ !!!!!


No my dwojki ostatnio cwiczylismy i szlo dosc sprawnie Smile Panowie jesli mozna prosic to my optowalibysmy za godzina 13 trzeba potem jeszcze wrocic do Malborka i Gdańska.

więc skłaniajmy sie Panowie ku godzinie 13-tej! myślę, że jest to optymalna godzina! Rolling Eyes

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 9:58 am Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




Witam
Niestety nie dam rady stawić się na imprezie więc zapytam z czystej ciekawości. Jak będą wyglądały ruiny Berlina? Czy też moze będą to walki pod Berlinem? Nie będę krakał ale pomysł walk w samym Berlinie jest o tyle nierealny, bo nie ma na to zaplecza. Berlin składał się w dużej części z gruzów i barykad Smile Amerykanie robiąc rekonstrukcję powstania warszawskiego zbudowali makietę ulicy ze zbombardowanymi domami i barykadami. Wiem, że to niemożliwe do zrealizowania tutaj, ale też Berlin nie może być zieloną trawką z barykadą ze skrzynek po jabłkach Smile Stąd też moja ciekawość jak to bedzie wyglądało... no chyba, że trzeba poczekać do zakończenia imprezy i pozachwycać się fotkami Wink

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 1:46 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




SF_Sick_Doc napisał:
Witam
Niestety nie dam rady stawić się na imprezie więc zapytam z czystej ciekawości. Jak będą wyglądały ruiny Berlina? Czy też moze będą to walki pod Berlinem? Nie będę krakał ale pomysł walk w samym Berlinie jest o tyle nierealny, bo nie ma na to zaplecza. Berlin składał się w dużej części z gruzów i barykad Smile Amerykanie robiąc rekonstrukcję powstania warszawskiego zbudowali makietę ulicy ze zbombardowanymi domami i barykadami. Wiem, że to niemożliwe do zrealizowania tutaj, ale też Berlin nie może być zieloną trawką z barykadą ze skrzynek po jabłkach Smile Stąd też moja ciekawość jak to bedzie wyglądało... no chyba, że trzeba poczekać do zakończenia imprezy i pozachwycać się fotkami Wink


Za ruiny Berlina bedzie robić budynek piekarni, nie bedzie Bramy Brandemburskiej. Rosjan i niemców też bedzie dużo mniej jak w oryginalnym Berlinie. To prawda, nie mamy makiet, nie wszyscy maja mundury i jedno co mamy to ogromna ilość braków. Mamy natomiast entuzjazm. Ja wierzę, że sie uda. Możemy też czekać, aż wszystko bedzie gotowe i zapięte na ostatni góźik, ale minie wiele lat, a my będziemy czekać i TM sie rozleci i naprawdę pozostanie nam zielona trawka. Ten teren nie ma żadnych sponsorów zewnętrznych, na wszystko trzeba zarobić. Na okna, rynny, dachy i na milion innych kosztów. Mamy ciekawy plan na przyszłość, musi sie udać. Ja jak pisałem wczesniej, czekałem na coś takiego 25 lat i zamierzam działać. Nie chcę sytuacji takiej, że mogłem coś zrobić, ale nie zrobiłem z różnych powodów, nie chcę żałować. Co do poziomu imprez też mam wiele uwag, ale musimy działac, aby wiedzieć co jest źle, nie od razu Kraków zbudowano. Na wszystko trzeba czasu i oprócz czasu potrzeba też wiele chęci i entuzjazmu. Mielismy juz jeden przypadek "profesjonalizmu" na Ardenach. Zero szacunku do organizatorów, którzy ponosza przecież jakieś koszty. Co nam po takim "profesjonaliźmie", co z tego, że ludzie mają sprzęt i mundury, a zachowują się poniżej krytyki. Jak by to była Anglia to by po palcu................, ale, że to Polska to można robić z siebie gwiazdę obrażoną niewiadomo na co i wyjechać bez słowa wyjaśnienia. Kto wie jak będą wyglądały imprezy w przyszłym roku? To chyba zależy od wielu czynników, a szczególnie ludzkich. Dzisiaj mamy barykadę, ze skrzynek po jabłkach, ale może jak się trochę przyłożymy, to w przyszłości bedzie super makieta miasta i skoro nie mamy teraz tej makiety miasta to mamy nie robić tej imprezy? Bo się nie uda i bedzie kicha, to trudno bedzie. Nie wiem jak inni, ale ja mam zamiar przyłożyć się do tego. Wierzę, że i Berlin się uda i wiele naszych projektów na przyszłość. Ja jestem optymistą ( niepoprawnym ) i mimo wieku i mnóstwa innych zajęć będę promował ten Modlin, gdzie się da.
Pozdrawiam
Jarek
PS. Na Łabie mielismy za to przykład profesjonalizmu przez duże P. Przemek i Normandia44 to ludzie powazni i współpraca z Nimi to czysta przyjemność.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 2:53 pm Odpowiedz z cytatem
Otto
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź




Masz 100% rację takich ludzi na potrzeba! pewnych... Wink co do makiety to panowie, to jest Polska!! cieszmy się z tego co mamy! Wink

_________________
pozdrowienia Otto
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 4:36 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




FritzX napisał:
SF_Sick_Doc napisał:
Witam
Niestety nie dam rady stawić się na imprezie więc zapytam z czystej ciekawości. Jak będą wyglądały ruiny Berlina? Czy też moze będą to walki pod Berlinem? Nie będę krakał ale pomysł walk w samym Berlinie jest o tyle nierealny, bo nie ma na to zaplecza. Berlin składał się w dużej części z gruzów i barykad Smile Amerykanie robiąc rekonstrukcję powstania warszawskiego zbudowali makietę ulicy ze zbombardowanymi domami i barykadami. Wiem, że to niemożliwe do zrealizowania tutaj, ale też Berlin nie może być zieloną trawką z barykadą ze skrzynek po jabłkach Smile Stąd też moja ciekawość jak to bedzie wyglądało... no chyba, że trzeba poczekać do zakończenia imprezy i pozachwycać się fotkami Wink


Za ruiny Berlina bedzie robić budynek piekarni, nie bedzie Bramy Brandemburskiej. Rosjan i niemców też bedzie dużo mniej jak w oryginalnym Berlinie. To prawda, nie mamy makiet, nie wszyscy maja mundury i jedno co mamy to ogromna ilość braków. Mamy natomiast entuzjazm. Ja wierzę, że sie uda. Możemy też czekać, aż wszystko bedzie gotowe i zapięte na ostatni góźik, ale minie wiele lat, a my będziemy czekać i TM sie rozleci i naprawdę pozostanie nam zielona trawka. Ten teren nie ma żadnych sponsorów zewnętrznych, na wszystko trzeba zarobić. Na okna, rynny, dachy i na milion innych kosztów. Mamy ciekawy plan na przyszłość, musi sie udać. Ja jak pisałem wczesniej, czekałem na coś takiego 25 lat i zamierzam działać. Nie chcę sytuacji takiej, że mogłem coś zrobić, ale nie zrobiłem z różnych powodów, nie chcę żałować. Co do poziomu imprez też mam wiele uwag, ale musimy działac, aby wiedzieć co jest źle, nie od razu Kraków zbudowano. Na wszystko trzeba czasu i oprócz czasu potrzeba też wiele chęci i entuzjazmu. Mielismy juz jeden przypadek "profesjonalizmu" na Ardenach. Zero szacunku do organizatorów, którzy ponosza przecież jakieś koszty. Co nam po takim "profesjonaliźmie", co z tego, że ludzie mają sprzęt i mundury, a zachowują się poniżej krytyki. Jak by to była Anglia to by po palcu................, ale, że to Polska to można robić z siebie gwiazdę obrażoną niewiadomo na co i wyjechać bez słowa wyjaśnienia. Kto wie jak będą wyglądały imprezy w przyszłym roku? To chyba zależy od wielu czynników, a szczególnie ludzkich. Dzisiaj mamy barykadę, ze skrzynek po jabłkach, ale może jak się trochę przyłożymy, to w przyszłości bedzie super makieta miasta i skoro nie mamy teraz tej makiety miasta to mamy nie robić tej imprezy? Bo się nie uda i bedzie kicha, to trudno bedzie. Nie wiem jak inni, ale ja mam zamiar przyłożyć się do tego. Wierzę, że i Berlin się uda i wiele naszych projektów na przyszłość. Ja jestem optymistą ( niepoprawnym ) i mimo wieku i mnóstwa innych zajęć będę promował ten Modlin, gdzie się da.
Pozdrawiam
Jarek
PS. Na Łabie mielismy za to przykład profesjonalizmu przez duże P. Przemek i Normandia44 to ludzie powazni i współpraca z Nimi to czysta przyjemność.

drogi Jarku! nic dodać nic ująć! myślę, że wspólnymi siłami będziemy z imprezy na imprezę coraz bardziej 'profesjonalni'!
krytyki nigdy dość, ale konstruktywnej, a nie od malkontentów!
mam nadzieję, że pomimo z góry 'zaplanowanej' porażki dokopiemy ruskim! Very Happy

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 4:54 pm Odpowiedz z cytatem
SF_Sick_Doc
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 135
Skąd: Nha Trang, Tropicana Lounge




FritzX napisał:

Mielismy juz jeden przypadek "profesjonalizmu" na Ardenach. Zero szacunku do organizatorów, którzy ponosza przecież jakieś koszty. Co nam po takim "profesjonaliźmie", co z tego, że ludzie mają sprzęt i mundury, a zachowują się poniżej krytyki. Jak by to była Anglia to by po palcu................, ale, że to Polska to można robić z siebie gwiazdę obrażoną niewiadomo na co i wyjechać bez słowa wyjaśnienia.


Nie wiem o kogo chodzi (...jedzie mi tu czołg Rolling Eyes Wink ???...) ale rzeczywiście nie ma co się obrażać i tupać jak obrażona dziewczynka tylko w razie problemów od razu rozmawiać z organizatorami i wspólnie załatwić problem. Wyjazd z imprezy to raczej ostateczność. Ja jestem raczej zwolennikiem rozmów i współpracy a nie boczenia się na siebie w stylu "nie będę występował z tym i tamtym". Zawsze warto najpierw porozmawiać a dopiero potem podejmować jakieś radykalne kroki jeśli rozmowa nie pomaga. Ze wszystkich kłótni jakich byłem świadkiem na rekonstrukcjach nigdy nic nie wynikało, pozostawał tylko niesmak zepsutej imprezy.

Co do pola bitwy, oczywiste jest dla mnie, że nikt nawet namiastki ruin nie będzie budował, a napewno nie w najbliższej przyszłości. Byłem jedynie ciekaw jak "obejdzie się" bardzo wysokie wyzwania jakie stawia rekonstrukcja walk w mieście.
Wspomniana rekonstrukcja w USA była akurat w 60-lecie powstania warszawskiego. Tam też raczej nieczęsto się widzi takie widowiska. Może warto pomyśleć o 2 do 3 takich rekonstrukcji w roku, ale solidnie przygotowanych. Nie linczujcie mnie jeśli takie propozycje już tu padły 100 razy, nie czytam tego forum systematycznie.

_________________
THE LORD GIVETH AND
THE CAR-15 TAKETH AWAY

GOD CREATED MEN,
COLT MADE THEM EQUAL
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 5:31 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




nie! nikt nikogo tu nie będzie linczował!!! a jeżeli nie wiesz o kogo chodzi, ale sądze, że wiesz, to mogę ewentualnie podpowiedzieć! Wink "w tym kodzie działają komputery" Wink
oczywiście nie urażając nikogo! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 7:28 pm Odpowiedz z cytatem
KSIADZ
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 13




Fritz X. Mądrego to aż miło posłuchać. Musimy cały czas pamiętać o tym że robimy to dla ludzi i jak ich zabraknie to skończy się TM. Jestem za tym żeby całość przygotowań zakończyć w sobotę i siedzieć tak długo aż wszystko będzie ustalone. Kombinowanie ze scenariuszem 5 min inscenizacją tylko miesza w głowach. A w niedziele od rana powinniśmy się kręcić między ludźmi a nie siedzieć po krzakach, na zebraniach, robić generalne próby, ostatnie poprawki, itp. itd.

pzdr. Kampinos
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 8:26 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




[quote="KSIADZ"]Fritz X. Mądrego to aż miło posłuchać. Musimy cały czas pamiętać o tym że robimy to dla ludzi i jak ich zabraknie to skończy się TM. Jestem za tym żeby całość przygotowań zakończyć w sobotę i siedzieć tak długo aż wszystko będzie ustalone. Kombinowanie ze scenariuszem 5 min inscenizacją tylko miesza w głowach. A w niedziele od rana powinniśmy się kręcić między ludźmi a nie siedzieć po krzakach, na zebraniach, robić generalne próby, ostatnie poprawki, itp. itd.

pzdr. Kampinos[/quote
swiete slowa jak mowia czerwoni Laughing
zbiorka w sobote rano i robota do ostatniego szczegolu
musimy dopiac wszystko aby zadnej improwizacji w niedziele nie bylo
pozdro
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 8:28 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




Kampfgruppe Lisa postara się być już od piątku Very Happy

_________________
_______________________________

GRH Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 9:53 pm Odpowiedz z cytatem
Otto
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź




KSIADZ napisał:
Fritz X. Mądrego to aż miło posłuchać. Musimy cały czas pamiętać o tym że robimy to dla ludzi i jak ich zabraknie to skończy się TM. Jestem za tym żeby całość przygotowań zakończyć w sobotę i siedzieć tak długo aż wszystko będzie ustalone. Kombinowanie ze scenariuszem 5 min inscenizacją tylko miesza w głowach. A w niedziele od rana powinniśmy się kręcić między ludźmi a nie siedzieć po krzakach, na zebraniach, robić generalne próby, ostatnie poprawki, itp. itd.

pzdr. Kampinos



To niech wszyscy będą w sobote a nie większość osób przyjeżdza w niedzielę godzinkę przed reko z myślą: "a, może mnie gdzieś upchną...."
takie zachowanie jest niepoważne Confused
a potem wszyscy mają pretensję, że reko było do d***. PANOWIE!!!! więcej powagi!!!

_________________
pozdrowienia Otto
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pon Maj 08, 2006 10:01 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




więc wstępnie umawiamy się na przygotowania na sobotę! a rekonstrukcję w niedzielę zaczynamy punkt 13-ta! Exclamation

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Berlin w Twierdzy Modlin w Maju
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 6 z 10  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX