Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Berlin w Twierdzy Modlin w Maju Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Berlin w Twierdzy Modlin w Maju
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 1:15 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Witam wszystkich zainteresowanych współpracą w rekonstrukcji 'Obrony Berlina' w maju w Twierdzy Modlin! Wszystkich zainteresownych konstruktywną wspłopracą proszę o pomysły, a razem moze uda nam sie zrobić insceniazację w bardzo dobrym stylu! Pomysy mile widziane! Wink
Jednocześnie proszę o info grup, któte chcą wziąć udział w rekonstrukcji, tak, by można było wcześniej przygotować scenariusz, no i zakwaterowanie!

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 9:44 am Odpowiedz z cytatem
MAREKMARO
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 395
Skąd: Warszawa




Trzymam kciuki za Twój pomysł.Dobrze , że już teraz rzucasz hasło.Czasu wystarczy na dobrą organizacje i dyskusje.Można tak wycyrklować aby zbiegło się to z zakończeniem wojny.Lub podciągnąć to pod rocznice zakończenia.Przychylność będzie wtedy duża różnych instytucji lub powinna być.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 11:02 am Odpowiedz z cytatem
Katz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 46
Skąd: SRH "Marienburg"




SRH "Marienburg" oczywiście się pisze. W jakim składzie to się okaże, ale mamy nadzieję że ok 6-7 osób. Smile

Co do samej rekonstrukcji, to jakiś ramowy scenariusz wysłałem Damianowi do przedyskutowania w wiekszym gronie. Natomiast uważam, że skoro porywamy się na rekonstrukcję walk w Berlinie - a jest to stolica - to trzeba położyć duży nacisk na scenografię. Sam budynek z cegły nie starczy. trzeba by postawić jakś słup ogłoszeniowy, ławki, latarnie, zrobić barykady - nie tylko ze starych skrzynek Smile - może by użyć zdobyczną oplotkę sowiecką do obrony. Trzeba zrobić szyldy na budynki (my dwa napewno bedziemy mieli), zrobimy adlera do powieszenia na budynku. Trzeba ubrać kilka osób za cywili z epoki (może hero ma też ciuchy cywilne?). Myśleliśmy też o dwóch historycznych scenkach wieszaniu flagi sowieckiej na szczycie budynku (jak na Reichstagu - Reichstagu niestety nie mamy Very Happy ) oraz scenka z wyrywaniem roweru cywilowi przez zdobywcę sowieckiego Very Happy . Trzeba by nazbierać jakiś niepotrzebnych papierów, żeby się walały po polu rekonstrukcji. Mozna by zacząć rekonstrukcję od ewakułacji sztabu z dokumentami i późniejszego ich palenia. Podrzuciłem Damianowi mapke z proponowanym schematem ataku, jeśli podpasuje Żelaznemu Orłowi to może by ją powiesić gdzieś w necie do dalszej dyskusji z zainteresowanymi grupami rekonstrukcyjnym.

To tak ode mnie na szybko
Pozdrawiam
Maciek

P.S. Ma ktos może jakiś T-34 albo IS-2 na maj ? Wink Twisted Evil
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 9:52 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




Witam Wszystkich w imieniu ''Kampfgruppe Lisa''.
Jesteśmy trzy osobową grupą, odtwarzamy 5.SS-Panzer Division "Wiking"(trzy osobowa sekcja MG42 Very Happy )
Zgłaszamy chęć wzięcia udziału w rekonstrukcji "Obrona Berlina", oraz w pracach przygotowawczych (w miarę możliwości)

PS. steffanos mogę prosić o odpowiedż na e-maila którego do ciebie wysłałem, chcemy (jako grupa ) wiedzieć czy możemy liczyć na jakąkolwiek współpracę i akceptację z Waszej strony. Odpowiedż może być zamieszczonana forum (nie mamy nic do ukrycia)
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 9:58 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam wszystkich, steffanos spotkamy się w czwartek w "R" i obgadamy sprawę. Jestem za. Przygotuję trochę tekstów i tło historyczne.

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 10:13 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




czlopiur napisał:
Witam Wszystkich w imieniu ''Kampfgruppe Lisa''.
Jesteśmy trzy osobową grupą, odtwarzamy 5.SS-Panzer Division "Wiking"(trzy osobowa sekcja MG42 Very Happy )
Zgłaszamy chęć wzięcia udziału w rekonstrukcji "Obrona Berlina", oraz w pracach przygotowawczych (w miarę możliwości)

PS. steffanos mogę prosić o odpowiedż na e-maila którego do ciebie wysłałem, chcemy (jako grupa ) wiedzieć czy możemy liczyć na jakąkolwiek współpracę i akceptację z Waszej strony. Odpowiedż może być zamieszczonana forum (nie mamy nic do ukrycia)


Co do współpracy w rekonstrukcjach w Modlinie to będzie problem! Właściciele i organizatorzy założyli, iż w rekonstrukcjach nie będą brać udziału jednostki SS. Jeżeli możecie wykąbinować mundury WH, to jak najbardziej! Jest również możliwość pożyczenia z Hero, które jest zawsze na miejscu!

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 10:16 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




bulldozer napisał:
Witam wszystkich, steffanos spotkamy się w czwartek w "R" i obgadamy sprawę. Jestem za. Przygotuję trochę tekstów i tło historyczne.

spox!
jak nie pojadę do szkoplandii, to będę o 19:30 Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 11:20 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Ja równiez!

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:34 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




steffanos napisał:
czlopiur napisał:
Witam Wszystkich w imieniu ''Kampfgruppe Lisa''.
Jesteśmy trzy osobową grupą, odtwarzamy 5.SS-Panzer Division "Wiking"(trzy osobowa sekcja MG42 Very Happy )
Zgłaszamy chęć wzięcia udziału w rekonstrukcji "Obrona Berlina", oraz w pracach przygotowawczych (w miarę możliwości)

PS. steffanos mogę prosić o odpowiedż na e-maila którego do ciebie wysłałem, chcemy (jako grupa ) wiedzieć czy możemy liczyć na jakąkolwiek współpracę i akceptację z Waszej strony. Odpowiedż może być zamieszczonana forum (nie mamy nic do ukrycia)


Co do współpracy w rekonstrukcjach w Modlinie to będzie problem! Właściciele i organizatorzy założyli, iż w rekonstrukcjach nie będą brać udziału jednostki SS. Jeżeli możecie wykąbinować mundury WH, to jak najbardziej! Jest również możliwość pożyczenia z Hero, które jest zawsze na miejscu!


Nie ma problemu . Trzeba będzie coś pokombinować, ewentualnie uśmiech w strone Hero. Very Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 5:49 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




jeżeli chodzi o hero, to nie będzie żadnego problemu Very Happy więc zapraszam! Wink

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 5:53 pm Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




Cytat:
Jesteśmy trzy osobową grupą, odtwarzamy 5.SS-Panzer Division "Wiking"(trzy osobowa sekcja MG42 )


A tak btw to byliście chyba w Bornym Sulinowie w zeszłym roku? Stacjonowaliście przy wejściu na zlotowisko, obok wiezy wartowniczej na której urzędował kol. Nietoperz?

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 6:26 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




Na Bornym był tylko kolega Dikki, ale nie miał ze sobą szpeju Niemieckiego i brał udział w części związanej z ASG. Reszta ekipy czyli ja i Smoczy, przetraciliśmy fundusze w Darłowie Very Happy Very Happy, ale i tam nie brałiśmy czynnego udziału w zlocie.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 8:07 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




A to ciekawe bardzo jest Very Happy Bo w Bornym trzyosobowa ekipa z "Wikinga" z MG-tką właśnie była Very Happy Znaczy się konkurencję macie Wink

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:35 am Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




To byli chłopaki ze Szczecinka.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:37 am Odpowiedz z cytatem
fraser
st. chorąży sztab.
st. chorąży sztab.
 
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 866
Skąd: z Powiśla




No to wszystko jasne

_________________
NE DESIT VIRTUS

Adam FRASER Maksymowicz
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Berlin w Twierdzy Modlin w Maju
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 10  
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX