Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Nastepna impreza Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:54 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




To dokladnie tak jak ja
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 3:32 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




smoczy napisał:
steffanos napisał:

więc proponuję tak:
czerwiec powinniśmy odpuścić jako taka inscenizacja dla publiczności, może jakieś manewry, 'podchody' czy ćwiczenie musztry.
wrzesień odpada, za dużo imprez wrześniowych 'w kraju'
więc moja propozycja: koniec sierpnia PORZĄDNA INSCENIZACJA!
co panowie na to?


Damian ma racje, proponowalbym wypracowanie na cwiczeniach paru scenek rodzajowych np sekwencje plynnnego przechodzenia z obrony do kontrataku, atak-wycofanie, szyki bojowe itp. Moze nawet popisy solistow/par - uklady walki wrecz ( bagnety/saperki ), ewakuacja rannego z pola walki etc. Mysle ze podnisloby to jakosc i atrakcyjnosc inscenizacji

Pozdrawiam,

Smoczy



Popieram poniewaz tak wlasnie robia grupy bawiace sie w rekonstrukcje pare lat

Tylko takie spotkania poligonowe musa miec termin ustalony rowniez ok miesiac wczesniej zeby frekwencja byla
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 6:52 pm Odpowiedz z cytatem
KSIADZ
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 13




koniec sierpnia to najlepszy termin na zrobienie mini pikniku (czytaj: trzy inscenizacje w jednym dniu) Najlepiej by było żeby to było coś z "Września"
1) Przełamanie granicy
2) ............... (tylko nie Bzura albo Kock)
3) Np. Brześć
Można by to rozgłośnić w mediach jako poligon przed Bzurą to sie możę pokaże więcej GRH
Fort Czerniakowski jest chyba w sobotę 24,06, więc wydaje mi sie że w niedzielę trzeba sie w TM pokazać.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 7:16 pm Odpowiedz z cytatem
czlopiur
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: piaseczno




Motyw ze szlabanem Very Happy

_________________
_______________________________

GRH Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 8:04 am Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




A ja sznowni państwo powiem tak: znowu zaczynamy od złej strony !!!
Nie wyciągamy wniosków z krytyki !!!

Berlin wyszedł atliczno, ale o wcześniejszych imprezach tego powiedziec nie mozna.
Oczywiście możemy sobie wymyśleć każdą bitwę i każdy epizod jaki nam przyjdzie do głowy, ale nalezy mierzyć siły na zamiary - mam tu na myśli scenografie. Barbarossa - swietny pomysł , ale gdzie ją zrobimy ??? znów na polu pod bramą a może koło budynku, a mozę w działobitni... to wszystko juz było - jeśli porywamy sie na temat sześciu inscenizacji w roku to trzeba baaardzo urozmaicić scenografię zeby nie powtórzyły się zarzuty , ze śnieg stopniał a ludzie pozmieniali mundury . Zatem pierwszą i najwazniejszą kwestią wydaje mi sie urozmaicenie scenografii! dopiero wtedy gdy będziemy wiedzieć jakie miejsce mamy do dyspozycji można wymyślać konspekt a potem napisać scenariusz i szukać rekwizytów ( sprzetu)

PROPONUJE ZATEM : Ponieważ "Modliniarze" o ile wiem mają jeszcze jeden teren któy nigdy nie był użyty do żadnej inscenizacji sugeruje aby wymyślec epizod , który będzie można przeprowadzić na tym właśnie terenie - teren ten to miejsce nad samą rzeką pomiędzy skarpą twierdzy ujsciem Narwi Można zrobić jakiś desant z łodzi, albo jakieś forsowanie rzeki , albo cokolwiek innego - wystarczy poszperać w historii...a tak swoja drogą to zbliża się czas desantów ( lipiec - sierpień 1944 - przyczółki pod Baranowem sandomierskim, Puławami i Dęblinem, Magnuszewem, Różanem no i oczywiście forsowanie Wisły z Saskiej Kępy na Powiśle w czasie Powstania )

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 9:33 am Odpowiedz z cytatem
satron1200
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Raszyn




Witam serdecznie.Uważam , że pomysł upamiętnienia desantu Polskich żołnierzy podczas Powtania Warszawskiego , jest szczególnie interesujący . Polscy żołnierze idący na pomoc powstaniu wbrew dowództwu Radzieckiemu , bez szans na sukces taktyczny poświęcili się dla ginącej Warszawy . Powinni zostać uczczeni taką rekonstrukcją.Pozdrawiam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 2:17 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Witam i przepraszam za nieobecnośc,
moim zdaniem po Berlinie nie możemy zrobić byle czego. Na Barbarrosę nie mamy środków "historycznych" typu radzieckie mundury i hełmy. Więc zacznę od końca czyli od początku. Jest pomysł oby zrobić cykl "zdobycie TM przez WH w 1939r". Pomysłodawcą jest Krzysztof z ŻO i zaraził mnie tym projektem. Termin to 26-27 sierpień. Jest trochę czasu, aby obmysleć szczegóły i zaprosić troche grup wrześniowych. Podstawa inscenizacji to jak zwykle "Żelazny orzeł"+ KG"Lisa"+goście po stronie niemieckiej, ze strony polskiej niezawodny "Kampinos"+ nasi przyjaciele "Kalina Krasnaja" tym razem w mundurach WP ( Andrzej i jego córki też powinni wziąć udział w tym przedsięwzięciu)+ ewentualnie grupy wrześniowe. Do tego pojazdy nasze i wypożyczone. Broń filmówka, ale na pirotechnikę trzeba liczyć naszą. Jest jeszcze kwestia samolotu i zobaczymy co da się zrobić. Przydałby sie koń i furmanka Laughing Powinny być przynajmniej trzy epizody i końcowy , poddanie twierdzy przez generała WP ( w Hero jest taki mundur i uda się go wypożyczyć ) na naszym terenie ( ze względu na biletowanie Smile ). Oczywiście pomysły i szczegóły do dogadania. Proponuję stworzyć taki "komitet", który by to dopinał i poza spotkaniami w TM spotykałby się częściej na przykład w winiarni pod mostem P. Po sukcesie Berlina nikt z nas nie może firmować jakiejś żenady. Czekam na kandydatury.
Pozostaje kwestia czerwca i lipca, żeby nasze projekty się zmaterializowały na tych imprezach trzeba coś zarobić minimalnymi kosztami, aby tę widownię przyciągać. Może na czerwiec GRH "ŻO" przedstawiłby jakieś pokazy musztry WH ( Otto jesteś niezły i mnie się wcześniejsze pokazy bardzo podobały), ewentualnie inne pomysły. Natomiast w lipcu warto by zrobić coś w rodzaju próbnej inscenizacji. To jest oczywiście plan ramowy, który możemy smiało modyfikować. Proszę Wszystkich o przedstawianie ciekawych pomysłów i sugestii oraz opinni. Artur mam nadzięję, że możemy liczyć na Twoje doradztwo.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.
Jarek
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 2:30 pm Odpowiedz z cytatem
Otto
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź




nie ma problemu, na "Żelaznego Orła" zawsze możesz liczyć, co do czerwca to proponuje spotkać się bardziej pod kontem organizacyjnym, ale mile widziane wszystkie propozycje Wink

_________________
pozdrowienia Otto
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 4:16 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




FritzX napisał:
...Proponuję stworzyć taki "komitet", który by to dopinał i poza spotkaniami w TM spotykałby się częściej na przykład w winiarni pod mostem P. Po sukcesie Berlina nikt z nas nie może firmować jakiejś żenady. Czekam na kandydatury...

no! na moją jak zawsze na pewno możesz liczyć! Very Happy

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 5:33 pm Odpowiedz z cytatem
jedrek
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 3256
Skąd: piaseczno




( Andrzej i jego córki też powinni wziąć udział w tym przedsięwzięciu)+ Jest jeszcze kwestia samolotu i

Jarek[/quote]


Ja oczywiście chcialbym wziąć czynny udział w przygotowaniach i w inscenizacji.
W miarę wolnego czasu będę gościem w Modlinie na giełdzie oraz na roboczych spotkaniach
Moje córy zakręcone wiec nie trzeba namawiać
Ja z tym samolotem wyskoczyłem w formie żartu mając świadomość że to niewykonalne finansowo i technicznie
Teraz cos mi mówi nie musi to byc przesądzone
Gdeby tak nakierowac jakikolwiek sprzet na Twierdze i odpalic choć jeden ladunek w formie bomby
Reszte zrobi narrator
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 7:20 am Odpowiedz z cytatem
Katz
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 22 Lut 2006
Posty: 46
Skąd: SRH "Marienburg"




FritzX napisał:
Witam i przepraszam za nieobecnośc,
moim zdaniem po Berlinie nie możemy zrobić byle czego. Na Barbarrosę nie mamy środków "historycznych" typu radzieckie mundury i hełmy. Więc zacznę od końca czyli od początku. Jest pomysł oby zrobić cykl "zdobycie TM przez WH w 1939r". Pomysłodawcą jest Krzysztof z ŻO i zaraził mnie tym projektem. Termin to 26-27 sierpień. Jest trochę czasu, aby obmysleć szczegóły i zaprosić troche grup wrześniowych. Podstawa inscenizacji to jak zwykle "Żelazny orzeł"+ KG"Lisa"+goście po stronie niemieckiej, ze strony polskiej niezawodny "Kampinos"+ nasi przyjaciele "Kalina Krasnaja" tym razem w mundurach WP ( Andrzej i jego córki też powinni wziąć udział w tym przedsięwzięciu)+ ewentualnie grupy wrześniowe. Jarek


Byc moze SRH "Marienburg" Bedzie mialo juz 6 mundurow WP '39 wiec wystapimy tym razem po drugiej stronie Smile Potrzebowilibysmy tylko troche opozadzenia od Hero (tylko fajnie jakby tym razem bylo:()

I druga sprawa juz czysto logistyczna, prosilbym o szczegolowe informacje o scenariuszy jakos mejlowo czy na forum, bo jak wiecie mamy do Modlina 300 km i obawiam sie ze moze byc problematyczne zebysmy sie pojawili w czerwcu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 10:59 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Najbliższa impreza wg www.twierdzamodlin.pl jest 17-18 czerwca. Czy ma to byc tylko giełda, czy jest zaplanowane coś wiecej?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 12:17 pm Odpowiedz z cytatem
nietoperz
Site Admin
Site Admin
 
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 5436
Skąd: z Pragi ( tej nad Wisłą )




osobiście sugerowałbym jeśli już - spotkanie organizacyjne ewentualnie drobne ćwiczenia bez udziału publiczności... z róznych względów....

_________________
Nietoperz
|----------------------------------|
uhhh ale ciężko pchać ten czołg --------->
|----------------------------------|
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 2:58 pm Odpowiedz z cytatem
Otto
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź




nietoperz napisał:
osobiście sugerowałbym jeśli już - spotkanie organizacyjne ewentualnie drobne ćwiczenia bez udziału publiczności... z róznych względów....


otóż to... Wink

_________________
pozdrowienia Otto
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 3:11 pm Odpowiedz z cytatem
FritzX
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 179




Katz napisał:
FritzX napisał:
Witam i przepraszam za nieobecnośc,
moim zdaniem po Berlinie nie możemy zrobić byle czego. Na Barbarrosę nie mamy środków "historycznych" typu radzieckie mundury i hełmy. Więc zacznę od końca czyli od początku. Jest pomysł oby zrobić cykl "zdobycie TM przez WH w 1939r". Pomysłodawcą jest Krzysztof z ŻO i zaraził mnie tym projektem. Termin to 26-27 sierpień. Jest trochę czasu, aby obmysleć szczegóły i zaprosić troche grup wrześniowych. Podstawa inscenizacji to jak zwykle "Żelazny orzeł"+ KG"Lisa"+goście po stronie niemieckiej, ze strony polskiej niezawodny "Kampinos"+ nasi przyjaciele "Kalina Krasnaja" tym razem w mundurach WP ( Andrzej i jego córki też powinni wziąć udział w tym przedsięwzięciu)+ ewentualnie grupy wrześniowe. Jarek


Byc moze SRH "Marienburg" Bedzie mialo juz 6 mundurow WP '39 wiec wystapimy tym razem po drugiej stronie Smile Potrzebowilibysmy tylko troche opozadzenia od Hero (tylko fajnie jakby tym razem bylo:()

I druga sprawa juz czysto logistyczna, prosilbym o szczegolowe informacje o scenariuszy jakos mejlowo czy na forum, bo jak wiecie mamy do Modlina 300 km i obawiam sie ze moze byc problematyczne zebysmy sie pojawili w czerwcu.


Ja do Hero dzwonię, wysyłam mail-e i fax-y, na niewiele się to zdaje. W zasadzie cieszę się jak coś dają. Nie mamy wielkiego wpływu. Ostatnio znowu z ich powodu dostałbym zawału.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Nastepna impreza
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 3 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX