Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Nieregulaminowe elementy umundurowania i wyposazenia stron I Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 8:16 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Foty rzeczywiście imponujace, ale portret pana z "elektrowni" w kamuflażu groszkowym z czarną bandaną pod szyją to chyba jakiś żart, a może ten pan nie spojżał w lustro przed wyjściem z domu, jak cudacznie wygląda! Myslę, że ktoś z weteranów powinien mu zwrócić uwagę.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 8:56 pm Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




Steiner napisał:
Foty rzeczywiście imponujace, ale portret pana z "elektrowni" w kamuflażu groszkowym z czarną bandaną pod szyją to chyba jakiś żart, a może ten pan nie spojżał w lustro przed wyjściem z domu, jak cudacznie wygląda! Myslę, że ktoś z weteranów powinien mu zwrócić uwagę.

może i jest w tym trochę racji, ale na usprawiedliwienie dodam, iż fota została zrobiona już po inscenizacji, więc każdy mógł już chodzić jak chciał!
stąd też i Krzysztof w mundurze legii cudzoziemskiej! Wink
byleby tego typu niedociągnięć nie było w trakcie!

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Pon Maj 22, 2006 9:56 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




Steiner napisał:
...ale portret pana z "elektrowni" w kamuflażu groszkowym z czarną bandaną pod szyją to chyba jakiś żart, a może ten pan nie spojżał w lustro przed wyjściem z domu, jak cudacznie wygląda! Myslę, że ktoś z weteranów powinien mu zwrócić uwagę.


taaak... rzeczywiście, nie spojRZałem Shocked w lustro. Przyznaję uczciwie. Nie rozmawiałem rownież z Tobą, drogi Weteranie. Gdybyś tylko był w Modlinie to pewnie zwróciłbyś mi uwagę na ten drobny, cudaczny i żartobliwy szczegół.

Szkoda, że Im już nie możesz zwrócić uwagi na to, jak żartobliwie i cudacznie nosili chustki na szyi :
ten z prawej ( mój wzorek podobny do Jego )



A tu, dla odmiany coś w paski ( i nie wygląda na szalik ) :




Pozdrawiam,

Smoczy

ps: Przepraszam adminów forum za umieszczenie tych fotek. Ale chyba warto.
ps2: Miało być o Modlinie, a zrobił się OT o chustkach. I za to przepraszam, choć nie zawiniłem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 12:59 am Odpowiedz z cytatem
steffanos
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 184
Skąd: mokotów




hm! ja się cieszę, że jak narazie, po dwóch dniach jedynym wytknietym nam brakiem, jako rekonstruktorów,
była jakaś tam, "*nazwa najstarszego zawodu świata pisana przez Q*" nieszczęsna chustka, a nie coś,
co miałoby większe znaczenie!
kolego 'stainer' dzięki za konstruktwną krytykę, bo nie raz brałęś z nami udział i wiesz pewnie jak ciężko coś zrobić!

_________________
pozdr!
Damian
www.rhein.com.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 8:22 am Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Naprawdę jestem pod wrażeniem! Gdyby nie rozkaz mobilizacyjny dowódcy Aufklarungsabteilung 7 i walki na Śląsku, pewnie bym walczył w Modlinie ramię w ramię z braćmi żołnierzami. Po zdjęciach widać, że zostały spełnione warunki dobrego widowiska: głośno, dynamicznie i z przytupem . Dynamikę wnoszą pojazdy, a jeśli to jest czołg to efekt sie potęguje rykiem silnika. Jeśli pozostał niedosyt u widzów, to bardzo dobrze. W Wyrach scenariusze były rozwleczone i w pewnych momentach wiało nudą na polu walki. Chyba lepsze 30 minut galopem niż trzy godziny spacerkiem.
To, że sie czepiłem bandanki?
Cóż, mam tak ukształtowane poglądy, że od momentu założenia mumduru, jego powaga obowiązuje aż do jego zdjęcia. Bez względu na przynależność państwową i odtważaną epokę. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, jeśli tak, to przepraszam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 11:49 am Odpowiedz z cytatem
dzikki
kapral
kapral
 
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 26
Skąd: Warszawa




Może będe wredny, ale czyżby problemy z oczami. Powyższe zdjęcia przedstawiające autentycznych żołnierzy Waffen SS nie wystarczą do poświadczenia, że praktyka z wiązaniem chust istniała ?

_________________
Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 12:22 pm Odpowiedz z cytatem
Steiner
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 93
Skąd: Kriepost Nowogeorgiewsk




Już w 1940 roku podczas ataku na Francję dało sie zauważyć pewien "frontowy luz". Nie mam nic przeciwko noszeniu cywilnych chustek czy szalików pod szyją. Uważam, że dodaje to pewnego kolorytu choćby w porównaniu z Wehrmachtem np. z roku 1939. Sam Rommel nosił szalik w szkocką kratkę. Może zbyt impulsywnie zareagowałem, za co już przepraszałem. Dla mnie ta nieszczęsna chustka wygląda za bardzo współcześnie. I tyle.
Bardzo sie cieszę z Waszego sukcesu, jako, że z Twierdzą jestem związany emocjonalnie i wierzę, że jeszcze nie raz spotkamy się w ogniu walki.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 1:54 pm Odpowiedz z cytatem
dzikki
kapral
kapral
 
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 26
Skąd: Warszawa




Nie jest to bynajmniej atak personalny z mojej strony. Jestem po prostu w miare bacznym obserwatorem fotografii i zdecydowanie wolę czerpać np inspiracje ze zdjęć przedstawiających żołnierzy niemieckich na froncie lub w chwili pracy terenowej niż przez pryzmat defilad i wizyt oficerów. Wskazuje to bowiem na charakterystyczne cechy stroju, które w rzeczywistości frontowej były częściej widoczne.

_________________
Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 10:34 am Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




ok - to moze teraz cos tak bardziej konstruktywnie - dwie foty z "chustkami" są - czy są gdzieś jeszcze jakieś foty z ciekawostkami dotyczącymi ubioru ?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 10:46 am Odpowiedz z cytatem
Lordsemen
kapral
kapral
 
Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Ostrów wlkp




smoczy napisał:
ok - to moze teraz cos tak bardziej konstruktywnie - dwie foty z "chustkami" są - czy są gdzieś jeszcze jakieś foty z ciekawostkami dotyczącymi ubioru ?

Czesc Zbych z Ostrowa dzieki za podrzut na pkp
Widziałem kolesia W CYLINDRZE bodajrze ellektryk na motocyklu ,no niemówiąc o przescieradłach zimą
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 12:28 pm Odpowiedz z cytatem
dzikki
kapral
kapral
 
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 26
Skąd: Warszawa




Dziwna chusta z frędzlami ?

_________________
Kampfgruppe Lisa
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 12:37 pm Odpowiedz z cytatem
satron1200
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Raszyn




Witam . Dzikki to jest prawdopodobnie , maska snajperska.Pozdrawiam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 12:41 pm Odpowiedz z cytatem
satron1200
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Raszyn




Albo moskitiera ? Nie jestem pewien.Pozdrawiam.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 2:05 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




satron1200 napisał:
Witam . Dzikki to jest prawdopodobnie , maska snajperska.Pozdrawiam.


tak - maskownica na twarz dla snajpera
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 2:12 pm Odpowiedz z cytatem
smoczy
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 62
Skąd: KG Lisa




Lordsemen napisał:

no niemówiąc o przescieradłach zimą


przescieradla ? Sukienki zakladali Very Happy. Niestety musicie uwierzyc troche na slowo - na tym zdjeciu, ze wzgledu na jego miniaturyzacje slabo to widac, ale zolnierz z tylu zalozyl gustowna sukienke :
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Nieregulaminowe elementy umundurowania i wyposazenia stron I
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX