Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Siły pokojowe ONZ.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Siły pokojowe ONZ.
PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 4:08 pm Odpowiedz z cytatem
Marek-41
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 63
Skąd: Warszawa




Witam wszystkich.Jak może niektórzy wiedzą interesuje sie wojskami i wyposarzeniem ONZ.Mam nawet odpowiednio oznakowany pojazd ,ale jak na razie na żadnej imprezie militarnej w której brałem udział nie spotkałem nikogo zajmujacego sie tą tematyka.Jesli jeszcze kogoś interesuje ta tematyka proszę o kontakt,może razem stworzymy jakąs małą grupę,która będzie w stanie stworzyć np: punkt kontrolny przy wejściu na jakąś imprezę.Bardzo chciałbym coś takiego zorganizowac na imprezie w forcie czerniakowskim.Powodzenia.

_________________
Nigdy nie jest tak zle,aby nie mogło byc gorzej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 4:19 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Ja zbieram umundurowanie i wyposażenie LWP w latach 1970-1990, w moich zbiorach znajdują się również elementy umundurowania ONZ, niestety nie posiadam pełnej postaci Sad

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 7:04 pm Odpowiedz z cytatem
Chris
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin




Może orkeśl najpierw jakie wojska onz chcesz "robić"? Czy polaków czy nie, jeśli polaków to z jakiej misji? Nie wszędzie było tak samo. Wink

Mam troche zdjęć z PKW Syria (2002) więc jeśli Cię interesuje ten okres to pisz.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 9:30 am Odpowiedz z cytatem
Bosman
sierżant sztab.
sierżant sztab.
 
Dołączył: 15 Lip 2005
Posty: 203
Skąd: Borne Sulinowo




Nasz człowiek ze stowarzyszenia ubiera się na zlotach w orginalny mundur z Korei.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 10:08 am Odpowiedz z cytatem
Marek-41
plutonowy
plutonowy
 
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 63
Skąd: Warszawa




Chris napisał:
Może orkeśl najpierw jakie wojska onz chcesz "robić"? Czy polaków czy nie, jeśli polaków to z jakiej misji? Nie wszędzie było tak samo. ;)

Mam troche zdjęć z PKW Syria (2002) więc jeśli Cię interesuje ten okres to pisz.


Dziękuje za tak szybki odzew.Pojazdy takie jak mam,były używane chyba tylko na Cyprze.Mój znajomy ,który był pilotem śmigłowca i on pokazał mi swoje zdjecia na których był taki pojazd jest holendrem.Co ciekawe oficjalnie wojska holenderskie nie brały udziału w tej misji.Przypuszczam,że to że potrzebowali transpotru powietrznego spowodowało,że sie tam znalażł.
Z tego co mówił wynika,że kilka takich wozów dostali od greków,którzy używali je w tamtejszej pollicji.Z tego wynika,że w wojskach ONZ jest jednak spora dowolnośc jeśli chodzi o wyposarzenie.Zostałem ,więc zmuszony do :robienia"za holendra i takie mam wyposarzenie.Ale myśle,że możemy stworzyć jakiś wspólny posterunek kontrolny.I nie musi to być cypr.To tyle z mojej strony,mysle,że nieco wyjaśniłem sprawe.Jeśli chodzi o zdjęcia to dziękuje,ale mam ich sporo od władz fortu czerniakowskiego w Warszawie.Byłem na uroczystości otwarcia tam wystawy o ONZ i zostałem obdarowany naprawde dużą ilością materiałów.Oczywiście jak będzie okazja chetnie obejże twoje zdjęcia.Pozdrawiam.Marek .

_________________
Nigdy nie jest tak zle,aby nie mogło byc gorzej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 8:06 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam, może jak się zdecydujesz co rekonstruować, to skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Byłych Żołnierzy Misji Pokojowych. Mają swoją siedzibę w Klubie Garnizonowym przy al. Niepodległości. Myślę, że powinni Ci pomóc.
pzdr b

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 08, 2007 7:00 pm Odpowiedz z cytatem
Flacha
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 2
Skąd: Sulejówek




Też interesuję się ONZetem i trochę szpeju mam, ale ze względu na broń to nadaję się raczej do Libanu.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Siły pokojowe ONZ.
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX