Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Umundurowanie i wyposażenie żołnierza USA po Wietnamie
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Umundurowanie i wyposażenie żołnierza USA po Wietnamie
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 10:03 am Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Są grupy rekonstrukcyjne z II Wojny Światowej , z Wietnamu , z Zatoki Perskiej - Czyli z okresu jakiegoś konfliktu . Ja z kolei chciałbym skompletować sobie mundur i wyposażenie żołnierza Armii Amerykańskiej zaraz po zakończeniu Konfliktu w Wietnamie . Konkretnie wtedy gdy wszedł w używanie BDU Woodland . Niestety nie doszukałem się zbyt wiele informacji o umundurowaniu i wyposażeniu z tego okresu . Mianowicie w jakim postępie czasowym co konkretnie było wprowadzane. Jeśli ktoś posiada takie informacje ( linki stron , zdjęcia ) to proszę o pomoc i nie mówcie ,że później był tylko Time to die.... Smile

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 11:09 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Zaraz po zakończeniu konfliktu w Wietnamie nie wprowadzono munduru BDU woodland ... zrobiono to dopiero w 1982 roku. Od 1975 roku wprowadzono odpożądzenie ALICE do użytku ... coś jeszcze więcej potrzeba??
Wiesz, jest sporo książek, albumów na temat armii amerykańskiej z lat 70 i 80. Polecam chociażby te:

- 013 US Army Rangers & LRRP Units 1942-87
- 020 Inside the US Army Today
- 205 US Combat Equipment 1910-1988
- BLANDFORD Army Uniforms since 1945
- BLANDFORD Uniforms of the Elite Forces
- GI Series 009 US Airborne Forces of the Cold War
- GI Series 018 Us Armored Forces 1918 To The Present
- GI Series 022 The 101st Airborne Division from D-Day To Desert Storm
- GI Series 027 US Special Operations Forces in the Cold War

Ludzie składają sobie postacie z konkretnych konfliktów, itp dlatego, że prościej jest coś rekonstruować...a w tym wypadku będzie to postać żołnierza z lat powiedzmy 70, ale podczas ćwiczeń? czy może w barakch? Czy Twoja postać będzie w pełni wyekwipowana, tak jak do walki, czy będzie to minimum sprzętu, jakie stosowano podczas ćwiczeń?

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 3:54 pm Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Dzięki za literature ! Myślałem ,że woodland'a wprowadzili trochę wcześniej . czyli od 1975 do 1982 używano jeszcze TCU pewnie w ERDL'u ? Dobrze wiedzieć . Chcę się wcielić w żołnierza na ćwiczeniach. Jeśli chodzi o sprzęt o narazie sprowadzę się do minimum ze wzgledów niestety finansowych ,ale z czasem będę rozbudowywał oporządzenie . Jak narazie mam mundur BDU Woodland ze stopniem Starszego Sierżanta, Hełm M1 z Pokrowcem woodland i naszywkę 173 dpd . Nie będzie tutaj żadnych zgrzytów ? Mam też pas z klamrą Davis'a ,który muszę wymienić na LC2 . Aktualnie poszukuję butów tylko nie wiem jakich szukać Smile ,bo chyba jungle boots w 82' już odeszły w niepamięć ?!

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 4:13 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




W okresie po Wietnamie używano mundurów podobnych w kroju do BDU i w kamuflażu RDF, przypominającym ERDL'a. Powszechnie używano także mundurów TCU oraz mundurów garnizonowych.
Osobiście poleciłbym Tobie pozbycie się tego munduru w woodlandzie i kupienie munduru garnizonowego. Pozbył bym się także tego stopnia sierżanta. Sprzedaj także ten pokrowiec na hełm i zastąp go pokrowcem w Mitchellu. Co do butów, to najlepsze będą skórzane buty DMS'y.
Jeżeli chodzi o oporządzenie, to pozbył bym się pasa M67 z klamrą Davis, ale też nie kupowałbym pasa ALICE LC-2 tylko LC-1 (z metalową klamrą).

To jest to co powinno Ciebie interesować:



Pokrowiec na hełmie to RDF - pasuje RDF i Mitchell.
Widać tutaj klamrę LC-2 - połowa lat 70 klamra LC-1, koniec lat 70 klamra LC-2.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 5:57 pm Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Na obrazkach jest łatwiej hehe . Teraz mam już jasną sytuację . Ciekawi mnie tylko czemu mundur garnizonowy bardziej się nadaje niż woodland ?

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 7:36 pm Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




Skoro miałaby to być postać zaraz po zakończeniu wojny wietnamskiej (a taką chcesz skompletować), jak wspomniał wyżej DOC, za wcześnie jeszcze na woodland....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 9:33 pm Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Tak, jak napisałem wcześniej i jak napisał Walkie ... woodland od 1982 roku, wcześniej mundur garnizonowy - inaczej odpada. Jeżeli chcesz robić postać z lat 70, to tylko garnizony, jeżeli postać po 1982 roku, to BDU woodland i tyle Smile

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 2:10 am Odpowiedz z cytatem
PFC_Drake
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 186
Skąd: Warszawa




Co do samego sprzętu, to jak chodzi o lata 70-te, to możesz do pewnego stopnia łączyć ALICE z M-56, bo elementy tego drugiego jeszcze się często pojawiały. Chociaż w tym wypadku ludzie mogą to wziąć za nieudaną postać na Wietnam, szczególnie w "garnizonach", które wielkich modyfikacji nie przeszły od Wietnamu i mogą się z nim kojarzyć (na takiej samej zasadzie jak krążący po zlotach "spece" z LRRP robią SEAL, bo to drugie jest bardziej znane, z AG - co spotkało kolegę Doka - "francuskiego marynarza w mundurze wyjściowym" czy jakoś tak, a LAW-y odpalaliby szarpiąc za celownik). No chyba, żebyś jednak RDF-a nabył, co by wyraźnie sygnalizowało, jaką epoką się zajmujesz.

_________________
http://www.vietnam-war.neostrada.pl/
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 8:32 am Odpowiedz z cytatem
doc101
podporucznik
podporucznik
 
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 1390
Skąd: MKT




Krzychu ma rację Smile Tylko jakbyś nabył mundur RDF, to nie możesz już robić żołnierza z ganizonu, tylko musisz z pierwszej linii.
W pierwszej kolejności mundury RDF trafiły do jednostek szybkiego reagowania (stąd ponoć skrót nazwy munduru Rapid Deployment Forces).

Jest to zatem ciężka sprawa i musisz podjąć konkretną decyzję, zanim rozpoczniesz zakupy.

_________________
1 Warszawska Dywizja Zmechanizowana im. T. Kościuszki
9 Batalion Specjalny NJW MSW im. Czwartaków AL
www.lwp.bloog.pl
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 9:03 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Adik, wierzysz w to? Stawiam moje pakiety surwiwalowe że to kolejny przypadek z niekończącego się cyklu "mam 15 lat i tera bede robił riinakting. tylko mi wszystko powiedzcie, pokażcie na obrazkach, a najlepiej załatwcie, bo samemu mi się nie chce"...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 10:53 am Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




ok będę pamiętał o Twoim zakładzie . "Stawiam moje pakiety surwiwalowe " - tak napisałeś . Mam świadków. To ,że zadaje dużo pytań , czasami w Waszym mniemaniu może błachych nie znaczy ,że jestem 15 letnim dzieciakiem który znalazł sobie nowe tymczasowe hobby. Dopiero zaczynam przygodę z rekonstrukcją ,więc postanowiłem zapytać fachowców jak to zrobić żeby nie wyjść na przebierańca. Gdybym miał 15 lat to poszedłbym z Tatą za rączkę do rangera i obwiesił się mil-tecami itd.

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 1:29 am Odpowiedz z cytatem
Walkie
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 401
Skąd: Belgia-Antwerpia




US Rangers School, Ft. Benning, August 1979.
Zwróć uwagę gerhard na różne typy umundurowania itd.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 22, 2007 9:57 am Odpowiedz z cytatem
garhard
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 17




Dzięki Wielkie Walkie !

_________________
You can't stop U.S
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Umundurowanie i wyposażenie żołnierza USA po Wietnamie
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX