Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Charakterystyka łuski Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Charakterystyka łuski
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 3:53 pm Odpowiedz z cytatem
Sniper
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 85
Skąd: Skarszyn




Witam! Wlasnie odkupilem od kolegi łuskę i nieco zniszczony pocisk. Łuska jest fińskiej produkcji LAPUA .308 WIN natomiast pocisk nie wiem. Nie pochodzi z tej łuski ale do niej pasuje. Czy jest to kaliber 7,62? I czy moge cos jeszcze wyciagnac? Np z jakiego okresu pochodzi i jaka armia z niej korzystala? Moim zdaniem z II wojny. Sądze tez ze z tej łuski nigdy nie strzelano. Zamieszcze kilka zdjec. Bylbym wdzieczny za dalsza pomoc w charakteryzowaniu.






_________________
·Sniper·
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 4:29 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




a możesz podać jakie są bicia na łusce Question

pozdrowionka
Stasiek Huzar
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 4:41 pm Odpowiedz z cytatem
Sniper
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 85
Skąd: Skarszyn




Hmmm.... A gdzie to moge odczytac?

_________________
·Sniper·
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 6:22 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Wokół spłonki i zbita spłonka jest raczej charakterystyczna dla wystrzelonej niż nie wystrzelonej łuski.

Po za tym nie wystrzelone łuski spotyka się głównie z pociskiem czyli już jako nabój, no chyba że ktoś pracuje w fabryce amunicji. Przynajmniej mi się zawsze tak wydawało.


Ostatnio zmieniony przez Nervous dnia Wto Mar 24, 2009 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 6:25 pm Odpowiedz z cytatem
Sniper
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 85
Skąd: Skarszyn




Niestety ale jedyny napis na dnie łuski to LAPUA .308 WIN. Nic tam juz więcej nie ma Mad

_________________
·Sniper·
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 6:33 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Przy okazji Panie Snajper, żeby nie denerwować moderatorów, skoro chcesz dowiedzieć się czegoś wiecej w tym i kazdym innym przypadku ZAWSZE ZAPYTAJ NAJPIERW PANA GOGLE on zna odpowiedź na prawie wszystkie pytania, o Twojej łusce też.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 6:40 pm Odpowiedz z cytatem
Sniper
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 85
Skąd: Skarszyn




Ja wiem Wink Ale nie znam sie na tym bardzo Confused Wpisalem wiec w wyszukiwarke LAPUA .308 WIN i dowiedzialem sie tylko ze jest to nabój fiński i pokazalo mi tysiac róznych tabeli balistycznych. A mnie raczej interesuja zagadnienia takie jaki napisalem w poscie powyzej Wink A poza tym na 90% postów pisanych na tym Forum Pan Google zna odpowiedz Razz

Pozdrawiam
Jarek

_________________
·Sniper·
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 6:49 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




No niestety na brak chęci do szukania informacji się nic nie poradzi. Sprawa tej łuski nie interesuje mnie tak jak Ciebie ale śmiem twierdzić że przy pomocy "google" i odrobiny dobrej woli wiem o niej wiecej od Ciebie, ale taka rola forum i jego użytkowników by pytać i odpowiadać.

A co do tych 90% widze że też zauważyłeś ze to rózne formy spamu, mniej lub bardziej oczywistego, nawet Twoje i moje wypowiedzi w tym temacie.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 6:54 pm Odpowiedz z cytatem
Sniper
st. plutonowy
st. plutonowy
 
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 85
Skąd: Skarszyn




No własnie Wink Jesli zasmiecam Forum to przepraszam ale naprawde ciekawi mnie ta łuska a na Forum jest kilka osób z odpowiednim w tej dziedzinie wykształceniem i mam nadzieje ze uda mi sie wszystkiego dowiedziec Smile

Pozdrawiam a Pana Nervous prosze o wyrozumiałosc Wink

_________________
·Sniper·
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
.
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:51 am Odpowiedz z cytatem
KaneTheSniper
kapral
kapral
 
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Kraków




Zmierz dokładnie kaliber pocisku, oplatając jakąś nić wokół najgrubszej jego części, zaznacz ołówkiem, a potem przyłóż do linijki. Orientacyjnie będziesz wiedział co to za kaliber. Co do łuski jest to po prostu nabój .308 Winchester (7.62x51), produkowany przez firmę Laupa. Zmierz także długość pocisku. Jeśli wynosi 27,2 mm to znaczy, że powinien być właśnie od tej łuski.

_________________
Sierżant strzelec wyborowy kompanii rozpoznania 6 brygady desantowo szturmowej.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:51 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




a nie prościej dokonać pomiarów suwmiarką Question

pozdrowionka
Stasiek Huzar
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 2:40 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Stasiek, może prościej byłoby zmierzyć ten rozmiar waserwagą? Zastanów się nad tym. Po za tym jaka z tego byłaby frajda. Weź se zmierz tak jakąś łuskę i przedstaw nam swoje wyniki.


Do Moderatorów. Tak, jest to oczywiste złamanie wszystkich zasad panujących na forum, ale ze względu na panującą, czy raczej wkradająca się na forum bezmyślność, głupotę i bezsensowność, chcę być pierwszym który temu się przeciwstawił i został za to zsunięty.

Chcę bana, żeby już nie czytać w dziale kupię że ktoś znalazł przed kimś uszczelki a ktoś przed kimś złożył silnik, żeby nie czytać paru stron wywodu jak ktoś nie umie wkleić zdjęcia, albo dylematów kupić, nie kupić, wygrać nie wygrać.

Z góry dziękuję za rozpatrzenie mojej prośby, rozpaczliwej, ale jakże stosownej.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 5:42 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




a wiesz co tojest waserwaga? dalej nie wypowiadamsię na ten temat a z tobą polemizowaćnie zamierzam

pozdrowionka
Stasiek Huzar
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 2:23 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Wygogluj sobie albo rozpisuj się przez trzy strone że nie wiesz co to.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:07 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




ja wiem co to jest ale dla ciebie to jest chyba wielki problem Very Happy a bez google to ty już żyć i rozmawiać chyba nie potrafisz Confused

pozdrowionka
Stasiek Huzar
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Charakterystyka łuski
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX