Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť pojazd dla wojska Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
pojazd dla wojska
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 12:54 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




wczoraj dostaliśmy informację że jednemu z naszych kolegów wojsko wystawiło nakaz dostarczenia jego pojazdu do jednostki a chodzi o pięknie odrestaurowanego DOGE WC 52 mnie tylko zastanawia jedna sprawa po co nowoczesnej zawodowej armii pojazd ponad 60 letni odnowiony i sprawny technicznie więcej możecie przeczytać na www.zlotwolsztynie.pl może macie jakiś sposób że by ta maszyna jednak tam nie trafiła
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 2:42 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




co za poj...any przepis
przeczytalem te artykuły : art.208 i 210
http://www.gczk.otmu.pl/attachments/005_Ustawa%20o%20powszechnym%20obowiazku%20obrony%20Rzeczypospolitej%20Polskiej.pdf

Samochód jest wpisany do rejestru zabytków i jest prawnie chroniony przez konserwatora ( czytaj... to samo prawo ) ... odrazu walił bym z odwołaniem do wojewody i powiadamiał konserwatora zabytków....
Taki samochód jest zabytkiem!!! ( wszystkie zabytki są w tych artykułach niekwalifikowane do świadczeń rzeczowych )

Taką decyzję może podjąć wójt ... ( niestety! o zgrozo )

... i czuje ze ktoś miał zatarg z wojtem... a on zrobił takie swiństwo...
ciekawe jak to się roztrzygnie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 4:35 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




zapraszm do śledzenia wydarzeń na naszej stronce zlotwolsztynie oczywiście powiadomię również na tym forum
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 5:00 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




Musicie podeprzec sie konserwatorem i ustawą o ochronie zabytków!!!
to jest paranoja .... trzeba dobrze przejrzec tą ustawe o zabytkach

Napisane jest ze nawet pod pretekstem przeprowadzania przez wojsko cwiczeń można coś takiego zrobic....

Pisze też, ze muzea, obietky muzealne, zabytkowe nie podlegają świadczeniu... ale tez napisane jest ze pojazdy idą wszystkie chyba ze nie nadają sie do poruszania po drogach publicznych albo służą do wewnątrz zakładowych przewozów....
Ale pojazd zabytkowy jest zabytkiem i moim zdaniem podlega bardziej pod to pierwsze stwierdzenie...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 7:34 pm Odpowiedz z cytatem
misiek8283
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 136
Skąd: OLSZTYN-WARMIA




Kogoś nieźle powaliło na ryj Twisted Evil




pozdrowionka

_________________
"WOJNY NIC NIE USPRAWIEDLIWIA DOBRA WOJNA USPRAWIEDLIWIA SAMĄ SIEBIE" NIETZCHE
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 8:12 pm Odpowiedz z cytatem
pinio1994
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Chełmża




to jest chore. czy odwołano się do wojewody??
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 8:23 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




no już troszkę się klaruje nasza zawodowa armia twierdzi że niewiedzieli że to jest zabytkowy pojazd i w dodatku tak stary a oni potrzebują współczesne pojazdy ciężarowe przystosowane do nowoczesnego pola walki żenua Confused
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 8:26 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




I dlaczego mnie to nie dziwi.....ehhhhhh
....ojjj Wojsko wojsko nasze wojsko....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 8:29 pm Odpowiedz z cytatem
pinio1994
st. sierżant
st. sierżant
 
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 157
Skąd: Chełmża




nie no tu to już kręcą oni , musieli jakieś dane techniczne dostać , a nawet na sam rzut oka widać że nowoczesny pojazd to nie jest
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 9:51 am Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Zamiast panikę robić i jakieś żenujące odezwy do narodu pisać należało najpierw sprawę wyjaśnić u źródła.
Od 20 lat mam do czynienia z prywatną firmą transportową. I od początku co jakiś czas przychodzi do nas pismo z WKU żeby podać im wykaz pojazdów przydatnych im na wypadek mobilizacji. I co? I NIC! Jakoś przez 20 lat nikt z MONu od nas fizycznie śrubki nie wziął. Bo to stary durnowaty przepis obowiązujący jeszcze od Gomułki. Nikt sobie z tego nic nie robi. A że wójt jakiegoś wygwizdowa podpisał się pod czymś nie do końca klarownym...
Żenue to wy odprawiacie mości panowie.
ps. Pięknie odrestaurowany Dodge? Ładny lakierek i plandeczka. Litości...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 12:28 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




kolego G838 tu nie chodzi o lakierek i plandeczke a o stan techniczny przedewszystkim i to że robisz w transporcie to to nie ma się nijak do pojazdów zabytkowych jak w większości wyglądają pojazdy z transporu to wszyscy wiemy i widzimy je codziennie na drogach i tutaj można zawołać litości
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 1:05 pm Odpowiedz z cytatem
G838
mł. chorąży
mł. chorąży
 
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 458




Kolego Stasiek, może przedstaw kolegom z forum drugą stronę medalu, co?
Nie wiem czy ten Dodge ma żółte, zabytkowe tablice, ale w wydziale komunikacji widnieje pewnie jako SAMOCHÓD CIĘŻAROWY, DOSTAWCZY czy podobnego kalibru (podejrzewam że z takimi papierami wyszedł ze Straży Pożarnej i tak mu zostało). Dlatego jest on w myśl ww ustawy objęty obowiązkiem mobilizacyjnym.
Z ciekawości, czy to auto ma żółte tablice? Można je zobaczyć?
To że robię w transporcie akurat w tej sprawie się przydaje, bo dotyczy ona auta CIĘŻAROWEGO, a nie zabytku. Na marginesie doświadczenie z (wojskowymi) pojazdami zabytkowymi też mam, jestem właścicielem tak zarejestrowanego pojazdu.
A plandeczka z Żuka, lakierek z Castoramy i lampki z Julinka mają się tak samo do "pięknie odrestaurowanego Dodge", jak jego "stan techniczny". Ale widocznie różne są kanony piękna...
A tu dla forumowiczów więcej o tym, o czym kolega Stasiek powiedzieć nie chce: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7293613,Wojsko_rekwiruje_zabytkowy_samochod_dla____obrony.html?skad=rss
Stasiek, jeszcze jakieś pytania?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 2:35 pm Odpowiedz z cytatem
szymon
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 2517
Skąd: mazowieckie




Auto może być wpisane do rejestru zabytków ...ale nie oznacza to, że musi być zarejestrowane... właściciel nie musi po wpisaniu do rejestru zab. występować o żółte tab. do urzędu kom. ale wtedy nie będzie się nadawał do użytku na drogach publicznych i wojsko nim się nie zainteresuje ( w ustawie jest mowa o takich pojazdach )

Gdy jest zarejestrowany na żółtych tablicach w dowodzie jest wpisany "pojazd zabytkowy" ( szerokie pojęcie tak jak i "pojazd specjalny" )
i tu kwestia czy babeczka w urzędzie błędnie zakwalifikuje pojazd w spisie prowadzonym dla WKU jako ich interesujący...

Ale jak pisałem pojazd zabytkowy chroni prawo... i da się to odkręcić... ( tak jak w tym przypadku )

-Gdyby Dodga była wpisana tylko do rejestru zabytków - wojsko by sie nią nie interesowało bo by nawet o niej nie wiedziało.
-Jeżeli auto faktycznie posiada żółte tablice to teoretycznie wojsko to tez olewa bo to ustawa wyklucza ( chyba ze bedzie taki * to słowo nie występuje w słowniku*....k ,ze nikt nic nie bedzie wiedział i pismo pójdzie z automatu.... możliwe ze tu tak było....)

A co do sugerowanego braku żółtych tablic i zwykłej rejestracji pojazdu to niestety, wtedy Dodga podlega temu durnowatemu prawu....

No nie ukrywajmy tez ze pismo jest napisane debilnie. Faktycznie człowiek nie wie czy juz jutro ma samochód im oddać, czy właściwie kiedy i na jakich zasadach...... co u właściciela wywołuje konwulsje

My na forum widzimy tyle co widzimy i nie wiemy dokładnie co i jak w tym konkretnym przypadku było nie tak....

Hmmm ale kurde ...teraz wojsku jakos tez musieli udowodnić ze to pojazd zabytkowy...
Wojsko... no swoj rozum jakiś tam ma i chyba na samą gębe nie potwierdziło ze to faktycznie zabytek w świetle prawa... musiał być papier np. faktyczny wpis do rejestru zabytków...
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 5:15 pm Odpowiedz z cytatem
stasiek
st. sierżant sztab.
st. sierżant sztab.
 
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 316
Skąd: Olsztyn Warmia




no ja nie bardzo wiem o co chodzi z tą drugą stroną medalu to po pierwsze a druga sprawa to ja nic nie ukrywam tak jak sugerujesz i ten link który podałeś był od wczoraj zamieszczony na naszej stronce a pytań do Ciebie nie mam żadnych i nie mam zamiaru wywoływać na forum awantur chciałem tylko poinformować o zaistniałym fakcie i prosiłem o pomoc ewętualnie w rozwiązaniu sprawy ot i wszystko a nie była to odezwa do narodu tak jak to uprzejmnie zauwazyłeś
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 5:45 pm Odpowiedz z cytatem
Miron
kapral
kapral
 
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 29




Drogi i wielce szanowny Bracie G838 rozumiem, że znawstwo Twoje w zakresie pojazdu Dodge jest wręcz nieogarnione ludzkim umysłem i oryginalność lakieru, lampek jak i przedmiotowego pojazdu sprawdziłeś naocznie i badawczo porównując z wzornikami i szczegółową instrukcją techniczną. W związku z powyższym ja biedny i niedouczony o.Miron nie śmiem nawet polemizować z tak błyskotliwą wypowiedzią dotyczącą stanu pojazdu.
Nie będę również o oświecony dyskutował nad Twoją ogromną i bezkresną znajomością prawa polskiego i jego interpretacji prawniczej bo jako człowiek od 20 lat pracujący w transporcie znasz się na pewno na prawie lepiej niż ja.
Podyskutować mogę jedynie o kilku faktach, które w swej przeogromnej spostrzegawczości raczyłeś pominąć:
1. Pismo przedmiotowe o którym mówiłem w mediach zostało wysłane z urzędu listem poleconym z potwierdzeniem odbioru co dla zwykłego człowieka żyjącego w zgodzie z prawem nie jest sytuacją normalną
2. Po otwarciu pisma obywatel nazwijmy go x widzi tytuł "Decyzja w sprawie nałożenia obowiązku itd" pan x nieobyty z prawem czyta dalej w pełni po polsku, gramatycznie i jasno sformułowane pismo "nakładam .... obowiązek wykonania świadczeń .... natychmiast po otrzymaniu wezwania"
3. pan x który poświęcił wiele czasu i pieniędzy na rzeczonego Dodge dokonuje logicznej interpretacji pisma tak jak uczyniłaby to większość nieobytych jak Ty drogi Bracie G838 z prawem i przepisami ludzi wnioskuje (wskutek wadliwie skonstruowanego pisma i braku jakiegokolwiek pouczenia) iż samochód oddać ma bezzwłocznie do jednostki, a ponieważ buntuje się przeciw temu powiadamia wszystkich znajomych i wszystkie media w obronie własności
4. Znajomi pana x (nie tak biegli jak Ty o Najjaśniejszy Bracie G838) i media próbując wyjaśnić sprawę docierają w wiele miejsc w tym również do prawników (widocznie o mniejszej wiedzy niż Ty), którzy orzekli iż pismo wskutek wadliwej konstrukcji prawnej można zinterpretować tak jak to zrobił pan x.
5. Na pytanie skierowane do dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego (na pewno wiedza Twoja o najmądrzejszy podpowiada Ci iż jest to okręg dla województwa Mazowieckiego) Pana gen. bryg. Zygmunta D. Czy oficer wojska RP powinien znać historię sprzętu i pojazdów służących w wojsku polskim? Odpowiedział że jak najbardziej i był bardzo zdziwiony sytuacją ponieważ pojazdy starsze niż 25 lat są poza jurysdykcją ustawy wymienionej w decyzji.

Podsumowując drogi Bracie G838 zastanawiam się czemu tak zajadle naskakujesz na Brata Stanisława? Czy spowodowane jest to Twoją nieomylnością, dogłębną wiedzą zarówno w przedmiotowej sprawie jak i dogłębną znajomością zagadnień, które wcześniej wymieniałem.
Pozostaję z Szacunkiem dla Twojej przeogromnej wiedzy i jasności umysłu o. Miron

Pozwolę sobie w tym miejscu na własną opinię dotyczącą sprawy. Otóż całego problemu nie byłoby gdyby jeden analfabeta w urzędzie z drugim analfabetą w wojsku przeczytali w którym roku pojazd został wyprodukowany i nie ma znaczenia czy ma białe, żółte, fioletowe czy inne tablice rejestracyjne czy jest czołgiem, ciężarówką, limuzyną czy walcem drogowym. Ponadto nie było by całego zamieszania gdyby pismo skierowane do właściciela pojazdu było napisane w sposób czytelny i zrozumiały dla zwykłego człowieka, lub zawierało odpowiednie pouczenie. o.Miron

_________________
Są dwie naprawdę bezgraniczne rzeczy - Wszechświat i ludzka głupota; co do Wszechświata nie jestem całkiem pewien.
Albert Einstein
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť pojazd dla wojska
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX