Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армияť A wszystko zaczęło sie tak :)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
A wszystko zaczęło sie tak :)
PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 6:33 pm Odpowiedz z cytatem
Lejtnat
st. szeregowy
st. szeregowy
 
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Trzebież




Zdrastwujcie!. Ech co to była za konspiracja Smile, ,ale po kolei. Ileś lat temy poznaliśmy się z Bodkiem1968 ze Swinoujścia, przy łącznościach radiowych .Nie pamietam czy to on wołał na radiu czy ja , ale się poznaliśmy ,okazało się łączności radiowe są naszym hobby,później zloty i mniejsze spotkania w grupie.Później Bodek wyjechał do Norwegi i poinformował mnie że chce zakupić coś militarnego najchetniej UAZa, ja oczeń rad z tego bo mnie też chodziło po głowie takie ,,szaleństwo''i od słowo do słowa po kilku dniach informacja dla Bodka -jadę po UAZa, oczywiście nie ,,skundlonego'' jak to mawia Bodek. Ale to nie takie proste jak ukryć przed żoną zakup militarnego.Wykombinowaliśmy że oficjalnie kupił go Bodek ale że Bodka żona nie może wiedzieć , to UAZ będzie stał u mnie.Troche to wariacko wyglądało bo odległość moja do Bodka to około 150km.Smile ale co tam idziemy na całość. No i zakup. 5tyś.za orginała z wojska którym jeździł szef samochodówki i stoi na podwórku ale nie odrazu na moim.Najpierw postał w śniegu u mojego kolegi ,później podjazd pod dom. Żona w nie najlepszym chumorze ja patrzę tylko w dól .ale co tam, jestem już dziadkiem więc wojna jaka by nie była nie straszna mi - tak mnie się wydawało. Na poczekaniu zmieniłem wersję , i że to nasz wspólny zakup tzn. mój i Bodka.:)Oczywiście żona uwierzyła że to nasz wspólny z Bodkiem.Ale to nie koniec Bodek przebąkiwał że chce kupić Stara 660 ale co powie jego żona -też nie bardzo rozumiała jego ,,fanaberi'' Smile No co mówię do niego robimy numer z innym właścicielem tylko że w odwrotną stronę ( to u niego ma stać) a jest mój. Później zakup munduru radzieckiego i kompletowanie wyposażenia, No i pierwszy wyjazd do Bornego ,Bodek oczywiście ugłaskał żonę i kupił legalnie Ziła( a pojechał po Stara 660).I razem do Bornego on Zilem ja UAZem. Oczywiście cały czas myślalem o wyposażeniu UAZa w orginalną Radiostacje. W Bornym było dużo z wyposażenia ale nie to co ja chciałem kupić. Na drugi rok znowu wspólny wyjazd do Bornego, nie no moja żona nieee, ona nie czai bazy jak to mówi młodzież. W tym roku postanowiłem pomalować UAZa i tak sie stalo ale stał sie ,,cud'' Na allegro pojawiła sie kompletna radiostacja RD-115ZT , stoi już u mnie w garażu i czeka na cieplejsze dni żeby ją zamontować i uruchomić. Mam cichą nadzieję że bedzie to pierwszy taki UAZ na zlocie w Bornym . Wot i cała istoria. Oczywiście moja żona nadal nie wie że UAZjest cały mój ,albo udaje ze nie wie Smile. Ja was wsiech pozdrawlaju. Wsiewo charoszewo .
Darek Lejtnat

_________________
Nie dyskutuj z kimś kto wyprzedza cię o pół litra!
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť Красная Армия ť A wszystko zaczęło sie tak :)
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX