Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarneť Silniki ZMZ-41 a ZMZ-66
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Silniki ZMZ-41 a ZMZ-66
PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 12:32 pm Odpowiedz z cytatem
tomP
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 2




Witam, mam kilka pytań dotyczących w/w silników.

ZMZ-41 jest to silnik 5,5l stosowany w BRDM-2, drugi 4,25l z gaza 66.

Gdzieś znalazłem informacje że oba silniki korzystaja z takiego samego aluminiowego bloku. Różnią sie jednak pojemnością. Silnik z BRDM-2 ma skok tłoka 88mm a średnice tłoka 100mm. Silnik z gaza 66 ma skok 80m i średnice tłoka 92mm.

Moje pytania dotyczą możliwości przerobienia silnika z gaza 66 na silnik z BRDM2 (chodzi głównie o pojemność).

Czy silnik w BRDM różni się zastosowaniem innych tulei cylindrowych, tłoków, korbowodów i wału korbowego o dłuższych wykorbieniach? Czy te elementy pasują do obu bloków (czy są wymienne)?

Czy w silniku gaza 66 jest dość miejsca żeby włożyć tuleje cylindrowe od BRDM-2?

Jaki jest kształt komór spalania w BRDM i czy głowice z gaza 66 mozna założyć do BRDM2 (napewno wzrósł by stopień sprężania). Czy rosjanie w BRDM2 wraz ze wzrostem pojemności przewidzieli wieksze średnice: zaworów, gniazd zaworowych, kanałów dolotowych? Czy gaźnik na obu konstrukcjach jest taki sam?

pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 4:21 pm Odpowiedz z cytatem
tomP
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 2




Jeżeli jest ktoś zainteresowany posiadam wersje cyfrową instrukcji obsługi gaz 66 w jezyku polskim bodajże 400 stron. Chetnie wymienie na na instrukcje od BRDM 2. Pewno z rysunków i informacji mógłbym torche odpowiedzi sam wynaleźć.

pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť forum ogolnomilitarne ť Silniki ZMZ-41 a ZMZ-66
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX