Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAMť Garść pytań do znawców
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Garść pytań do znawców
PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 8:48 pm Odpowiedz z cytatem
belfer
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 30
Skąd: Gostyń




Z reguły wszystkie wątpliwości staram się sam rozwiązywać sam poprzez wertowanie publikacji itp. Aczkolwiek w niektórych przypadkach nie docieram do pewnych info. Do rzeczy:
1) Granat dymny M18
mam przed sobą np. cztery "Poligony" z artykułami Piotra o 101 DPD, w I,III i IV widać je dobrze, fajnie, aczkolwiek różnią się wyglądem. np. jeden M18 z kolekcji P.Gruszki ma węższy pasek na froncie.
Jak czytać kontrakt na tego typu granatach, skąd te różnice wynikają?

Michał, na ostatnim Podrzeczu oglądałeś tą moją replikę:

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1491

twierdziłeś, że "podejdze" ale trzeba zamalować kolor dekli.( tak to przynajmniej zrozumiałem)

(wycinek pochodzi z G.Rottman- "The US Army in the Vietnam War 1965-73", str 62)

co prawda front granatu wygląda trochę inaczej, ale wydaje mi się, że dekle są w kolorze dymu.(góra i dół)

2) C- racje
czy marki papierosów były wrzucane losowo do pakietu akcesoryjnego? czy jednak jest jakiś sposób an odgadnięcie co jest w środku? poza rozrywaniem Wink

Będę wdzieczny za jakąś podpowiedź lub odnośnik do publikacji lub www.
pzdr
Krzychu
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 6:04 pm Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Odpowiadam na pytanie 2.

Jest to po prostu loteria, z tym że zawsze wygrywasz.
Nigdy nie wiadomo jaka marka papierosów jest w środku.
Mi się ciągle trafiają Pall Mall/Salem/Winston, Sajgon to samo powie o Marlboro.

Co do pytania numer 1, to raczej tylko góra jest kolorowa, ale to muszą potwierdzić znawcy. Co do kontraktów to raczej nie warto w tym przypadku zawracać sobie nimi głowy, ale na przykład PB w PB-11E404-003 oznacza nazwę producenta Pine Bluff Arsenal, jest tam tez pewnie i kolor tak jak w mundurach rozmiar, takie tam * to słowo nie występuje w słowniku*ły.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:09 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




ja mam swoje przemoalowane gruntownie, boki i dekiel bo poza kształte,m, ale i tu moznaby się do zapalnika doczepić, to nic sie nie zgadza. ale jako baza do malowania jest super. To też pewnie potwierdzi Sajgon bo w Golfie malowali to, ale i Piter S. maluje dymy na dobre kolory. zabiorę jak mi przypomnisz na bazar TM do dymów.
pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:20 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Są do ściągnięcia z netu gotowe szablony do wszystkich kolorów granatów.


TM przekazuje juz teraz, choć brak tam dokładnych wskazówek co do malowania
http://www.scribd.com/doc/20684788/TM-9-1330-200-12-Operators-Organizational-Maintenance-Manual-for-Grenades

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 10:58 am Odpowiedz z cytatem
Michał
kapitan
kapitan
 
Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 2190
Skąd: z Powiśla




ja mam jakis inny chyba

_________________
Pozdrawiam

Michał SEKA Sekunda
SRH RAKKASANS
www.rakkasans.pl

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 11:24 am Odpowiedz z cytatem
belfer
st. kapral
st. kapral
 
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 30
Skąd: Gostyń




ok, dzięki, poszukam. Michał jak możesz to przywieź TM.
Znalazłem jeszcze tego gostka:
http://www.ebay.com/itm/REPLICA-DUMMY-VIETNAM-ERA-M18-YELLOW-SMOKE-LRRP-MIKE-FORCE-/260920300043?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc00fd20b
czekam na dodatkowe zdjęcia od niego.
Aczkolwiek wolałbym jednak przemalować te co mam.

Co do fajek, ktoś ma Lucky Strike z okresu wojny? Jaki mają kolor banderoli? ew. jakiś szczegół odróżniający je od późniejszych?
Miałem kiedyś w ręce z IIWŚ i banderole miały żółtą/kremową, widzę od czasu do czasu na "jebaju" LS z niebiską, opisują je na połowe lat 60tych, aczkolwiek wolę tu zasięgnąć jeszcze opinii.
pzdr
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 11:29 am Odpowiedz z cytatem
Nervous
mł. chrązy sztab.
mł. chrązy sztab.
 
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 708
Skąd: Dau Tieng




Warto poszukać stron gości co zajmują się fajkami, tam będzie kompedium wiedzy na ten temat.

Wydaje mi się też że są wersje cywilne i wojskowe banderoli.

_________________
FIGMO
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť WIETNAM - Reenactors POL-NAM ť Garść pytań do znawców
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX