Forum www.militarni.pl Strona Główna

 

Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World Warť Skrót L. S.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Skrót L. S.
PostWysłany: Sob Sty 28, 2012 4:04 pm Odpowiedz z cytatem
tottoro
szeregowy
szeregowy
 
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 1
Skąd: POLAND




Witam! Ja trochę z innej beczki. Otóż penetrując piwnicę starego niemieckiego budynku natknąłem się na prawie zatarty napis "gotykiem" ZUM L. S. RAUM pod napisem widniała strzałka, czy oznacza to drogę do "schronu" ??? ZUM oznacza "do", zaś RAUM oznacza "pomieszczenie"/"salę"/"schron", nieznany jest mi zaś skrót L. S. w języku niemieckim. Biorąc pod uwagę doświadczenie niektórych użytkowników w tłumaczeniu dokumentów z języka niemieckiego, może pomogą oni w wyjaśnieniu tej nurtującej mnie kwestii. Z góry dziękuję za pomoc Rolling Eyes

_________________
Z POWAŻANIEM NORBERT
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 7:52 am Odpowiedz z cytatem
bulldozer
sierżant
sierżant
 
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 117
Skąd: Warszawa




Witam. Skrót "ZUM L. S. RAUM" oznacza nic nadzwyczajnego, tylko "do bunkra/schronu przeciwlotniczego". Często stosowano również skróty L.S.R, LSR lub LS. R. Pisane z szablonów zwykle gotykiem, szwabachą lub znanym nam pismem łacińskim. Zdarzają się jednak również malowane zwykłym pędzlem.
pzdr

_________________
"Wspólna walka musi mieć wspólne cele..."
pzdr b
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Forum www.militarni.pl Strona Główna ť II Wojna Światowa / II World War ť Skrót L. S.
 
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  

Powered by phpBB Š 2001, 2002 phpBB Group

Design by: Infected-FX